Advantech z certyfikatem SBTi

Advantech z certyfikatem SBTi Pixabay

Advantech uczestniczył w inicjatywie Science Based Targets (SBTi) w celu wdrożenia odpowiedzialnej produkcji i opracowania skutecznej strategii redukcji emisji gazów cieplarnianych. Dzięki temu uzyskał w czerwcu 2021 r. certyfikat SBT, stając się trzecią firmą technologiczną na Tajwanie, która taki certyfikat zdobyła. Inicjatywa ta pokazuje także determinację firmy w kierunku ograniczana globalnego wzrostu temperatury.

SBTi (Science Based Targets initiative) została założona wspólnie przez instytucje non-profit, w tym: Carbon Disclosure Project, ONZ Global Compact, World Resources Institute i World Wildlife Fund for Nature. SBT opierają się na całkowitej ilości węgla, która może zostać wyemitowana, aby ograniczyć globalne ocieplenie do poziomu poniżej 2°C.

Korzyści z przyjęcia SBT obejmują: stymulowanie innowacji w firmie, przygotowanie do nowych polityk wynikających z transformacji niskoemisyjnej gospodarki w przyszłości, zmniejszenie ryzyka kar i zwiększenie konkurencyjności biznesowej. Na koniec lipca 2021 r. ponad 1600 firm na całym świecie przyjęło już SBT, a ponad 800 firm ma cele emisyjne zatwierdzone przez SBTi.

Advantech zaplanował strategie oszczędzania zużycia energii i redukcji emisji dwutlenku węgla. Cele te zostały przedłożone do akceptu w maju 2021 r. i zatwierdzone w czerwcu. Przyjmując rok 2019 jako bazowy, firma zobowiązała się do zmniejszenia do 2030 r. o 60% bezpośredniej (zakres 1) i pośredniej (zakres 2) emisji gazów cieplarnianych oraz do 49% redukcji emisji gazów w wyniku użytkowania przez klientów sprzedawanych przez firmę produktów (zakres 3). Osiągnięcie tych celów może nie tylko zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przez Advantech, ale także pomóc jej klientom poprawić wydajność energetyczną i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Źródło: Advantech

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę