elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Advantech z certyfikatem SBTi

Pixabay
Reklama
Reklama

Advantech uczestniczył w inicjatywie Science Based Targets (SBTi) w celu wdrożenia odpowiedzialnej produkcji i opracowania skutecznej strategii redukcji emisji gazów cieplarnianych. Dzięki temu uzyskał w czerwcu 2021 r. certyfikat SBT, stając się trzecią firmą technologiczną na Tajwanie, która taki certyfikat zdobyła. Inicjatywa ta pokazuje także determinację firmy w kierunku ograniczana globalnego wzrostu temperatury.

SBTi (Science Based Targets initiative) została założona wspólnie przez instytucje non-profit, w tym: Carbon Disclosure Project, ONZ Global Compact, World Resources Institute i World Wildlife Fund for Nature. SBT opierają się na całkowitej ilości węgla, która może zostać wyemitowana, aby ograniczyć globalne ocieplenie do poziomu poniżej 2°C.

Korzyści z przyjęcia SBT obejmują: stymulowanie innowacji w firmie, przygotowanie do nowych polityk wynikających z transformacji niskoemisyjnej gospodarki w przyszłości, zmniejszenie ryzyka kar i zwiększenie konkurencyjności biznesowej. Na koniec lipca 2021 r. ponad 1600 firm na całym świecie przyjęło już SBT, a ponad 800 firm ma cele emisyjne zatwierdzone przez SBTi.

Reklama

Advantech zaplanował strategie oszczędzania zużycia energii i redukcji emisji dwutlenku węgla. Cele te zostały przedłożone do akceptu w maju 2021 r. i zatwierdzone w czerwcu. Przyjmując rok 2019 jako bazowy, firma zobowiązała się do zmniejszenia do 2030 r. o 60% bezpośredniej (zakres 1) i pośredniej (zakres 2) emisji gazów cieplarnianych oraz do 49% redukcji emisji gazów w wyniku użytkowania przez klientów sprzedawanych przez firmę produktów (zakres 3). Osiągnięcie tych celów może nie tylko zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przez Advantech, ale także pomóc jej klientom poprawić wydajność energetyczną i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Źródło: Advantech

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama