Zmiana zasad gry w przemyśle przetwórczym: Ethernet-APL

Zmiana zasad gry w przemyśle przetwórczym: Ethernet-APL Pepperl+Fuchs

Kluczowa technologia Ethernet-APL spełnia wszystkie obietnice i wprowadza cyfryzację do każdego zakątka zakładu przetwórczego: szybka transmisja dużych ilości danych jest łatwa i może być realizowana również w obszarach zagrożonych wybuchem.

Transmisja ogromnych ilości danych na duże odległości z prędkością 10 Mbps jest co najmniej 300-krotnie szybsza niż w przypadku obecnych technologii, takich jak HART czy magistrale fieldbus. Użytkownicy mogą zatem uzyskiwać dostęp do informacji z urządzeń, które można łatwo diagnozować i konfigurować.

Switch Ethernet-APL Rail - będący najnowszą innowacją FieldConnex - umożliwia kilku aplikacjom jednoczesne wysyłanie zapytań o informacje z urządzeń zdalnych. Diagnostyka poprzez samą warstwę fizyczną umożliwia wykrycie i wyeliminowanie stopniowego pogarszania się jakości instalacji i zwiększania ilości błędów. Ogólnie rzecz biorąc, technologia Ethernet APL pomaga utrzymać jakość produkcji i dostępność zakładu na wysokim poziomie. Switch raportuje również wyniki pomiarów z warstwy fizycznej do instalacji światłowodowej.

Specjalnie opracowane moduły SFP łączą switch z siecią za pomocą kabli światłowodowych jedno- i wielomodowych. Obsługują kable o długości do 30 km. Uzyskały certyfikat jako akcesoria do współpracy ze switchem i mogą być instalowane w strefach Zone 2/Div. 2.

Na targach ACHEMA 2024 firma Pepperl+Fuchs zaprezentowała najnowsze produkty infrastrukturalne do wszystkich typów sygnałów, począwszy od barier iskrobezpiecznych i modułów zdalnych wejść/wyjść po magistralę fieldbus i Ethernet APL. Zespół wsparcia będzie towarzyszył planistom i użytkownikom końcowym na drodze do implementowania aplikacji IIoT. Nowy format wydarzenia ruszył także we Frankfurcie. „Ethernet-APL Expert Talk” umożliwia różnym producentom i użytkownikom wyrażanie swoich opinii. Eksperci opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z wyzwaniami, rozwiązaniami, korzyściami i możliwościami związanymi z Ethernet-APL.

Źródło: Pepperl+Fuchs

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę