Pepperl+Fuchs rozpoczyna współpracę z Dassault Systèmes

Pepperl+Fuchs rozpoczyna współpracę z Dassault Systèmes Pepperl+Fuchs

W ramach współpracy, firmy chcą opracować innowacyjne rozwiązania oraz wspólnie sprostać wyzwaniom, przed którymi branża automatyki stanie w nadchodzących latach.

Pepperl+Fuchs wykorzysta platformę 3Dexperience od Dassault Systèmes do ciągłej optymalizacji zarządzania cyklem życia produktu oraz portfelem produktów. Zapewniając dostęp do jednej wersji danych (ang. Single Source of Truth), platforma 3Dexperience, oparta na chmurze, umożliwia płynny przepływ informacji w całym łańcuchu innowacji i działa jako cyfrowe łącze między silosami danych. Umożliwia to wszystkim uczestnikom procesu podejmowanie świadomych decyzji.

Pepperl+Fuchs będzie jedną z niewielu w Europie, które wejdą w ścisłą współpracę z działem badań i rozwoju Dassault Systèmes. W ramach tej kooperacji partnerzy będą wspólnie opracowywać modele biznesowe dla gospodarki cyfrowej.

Umocnienie sektora przemysłowego w Niemczech

Pepperl+Fuchs zaangażowany jest również w międzynarodową inicjatywę Manufacturing-X, która za cel stawia stworzenie branży zintegrowanej cyfrowo, co pozwoli uczynić niemiecki przemysł bardziej zrównoważonym, odpornym i konkurencyjnym. Platforma 3Dexperience w chmurze będzie wspierać Pepperl+Fuchs w promowaniu inteligentnych innowacji oraz ułatwianiu w przyszłości szybkiego i uproszczonego wdrażania nowych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.

Dzięki Pepperl+Fuchs Dassault Systèmes zyskał partnera, który działa na rzecz wspierania pozycji Niemiec jako obiecującej i napędzającej transformację cyfrową lokalizacji dla przemysłu elektrycznego. Obie firmy są aktywnymi członkami Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZVEI).

Źródło: Dassault Systèmes 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę