Zielone światło dla stworzenia firmy Semikron Danfoss

Zielone światło dla stworzenia firmy Semikron Danfoss Semikron Danfoss

Semikron i Danfoss Silicon Power łączą siły, aby stać się najlepszym partnerem w obszarze energoelektroniki. 22 sierpnia, niecałe pięć miesięcy od pierwszej wzmianki o planowanym połączeniu, Semikron Danfoss rozpoczął swoją działalność jako nowy lider w obszarze półprzewodnikowych modułów mocy.

Spółka Semikron Danfoss, aktualnie zatrudniająca 3,5 tys. specjalistów z zakresu energoelektroniki, będzie stanowiła światowej klasy źródło wiedzy eksperckiej w zakresie technologii dla klientów. Połączenie obu firm wiąże się z planem intensywnego rozwoju oraz zobowiązaniem do przyszłych inwestycji w zakresie zielonych i zrównoważonych technologii, efektywności energetycznej i dekarbonizacji.

Semikron Danfoss będzie własnością dotychczasowych właścicieli Semikron i Grupy Danfoss. Większościowym udziałowcem jest Grupa Danfoss.

Semikron Danfoss zachowa dwie główne lokalizacje w Niemczech – w Norymberdze i Flensburgu, a wszystkie spółki zależne, centra produkcyjne i kanały dystrybucji firmy będą funkcjonować tak, jak dotychczas.

Claus A. Petersen został wybrany CEO Semikron Danfoss. 

– Semikron Danfoss będzie inspiracją dla przyszłości. Moment utworzenia nowej firmy jest wręcz idealny. Biorąc pod uwagę wzrost w kluczowych sektorach naszej działalności – przemysłowym, motoryzacyjnym oraz odnawialnych źródeł energii – połączenie stwarza ogromne szanse dla naszych klientów, partnerów oraz pracowników. Zauważamy postępujący proces przejścia od krzemu do węglika krzemu w obszarze technologii. W tym kontekście połączenie firm pozwoli nam jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby naszych klientów – powiedział Claus A. Petersen.

Karl-Heinz Gaubatz ustąpił ze stanowiska CEO firmy Semikron 22 sierpnia i od tego momentu będzie pełnił funkcję CTO oraz wspierał proces łączenia się obu podmiotów aż do chwili przejścia na emeryturę z końcem bieżącego roku.

– To naprawdę ekscytujący moment zarówno dla Semikron, jak i Danfoss Silicon Power! Połączenie obu firm jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich interesariuszy. W 2021 r. osiągnęliśmy największy sukces w historii, umieszczając Semikron na pozycji lidera rynku modułów mocy do aplikacji przemysłowych i tych przeznaczonych do odnawialnych źródeł energii. Dlatego połączenie sił z równie innowacyjną firmą jest idealnym krokiem w rozwoju naszej firmy – powiedział Karl-Heinz Gaubatz.

Prezydent i CEO Danfoss – Kim Fausing – będzie członkiem zarządu w Semikron Danfoss.

– Elektryfikacja jest siłą napędową zielonej transformacji. Technologie wytwarzane przez Semikron Danfoss są kluczowe dla przemysłu, odnawialnych źródeł energii i systemów napędowych dla motoryzacji. Dzięki 90-letniemu doświadczeniu lidera technologii modułów mocy mamy pasję, kompetencje i technologie, które pozwalają nam na bycie partnerem pierwszego wyboru w procesie dekarbonizacji dla naszych klientów – powiedział Kim Fausing.

Źródło: Semikron Danfoss

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę