Zbliżają się rekordowe targi ENEX 2020

ENEX

Do najpopularniejszych tematów, które będą poruszone podczas XVIII Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX należą: elektromobilność, energooszczędność, fotowoltaika. Targi ENEX już od 26 do 27 lutego w Targach Kielce! 

Zwiedzający będą mogli np. przetestować samochody elektryczne na specjalnie przygotowanym do tego przez Forum Elektromobilności torze. Tesla model S, Tesla model 3, Nissan Leaf, BMW i3 i Land Rover Defender to auta, za których sterami będzie można zasiąść! Tesla rozpędza się ona do 100km/h w zaledwie 2,4s. Jak mówią eksperci – testy pokazały, że startuje szybciej niż samolot pasażerski! Ogrom wydarzeń towarzyszących pozwala ukazać przekrój tej jakże rozbudowanej branży. 

Merytorycznie

  • Forum SOLAR+ - ogólnopolska konferencja poświęcona branży PV,
  • Forum Pomp Ciepła - prezentacje oraz integracja przedstawicieli branży energetyki odnawialnej,
  • Pasaż Energetyczny - podzielony na 3 strefy: konferencyjną, wystawową oraz strefę areny pasażu energetycznego,
  • Konferencja Energia PL - poświęcona tematyce magazynowania energii w odniesieniu do rynku energetyki oraz elektromobilności w kontekście szybkiego ładowania,
  • Kongres PORT PC - najważniejsze wydarzenie branży pomp ciepła w ciągu roku.
  • MiastOZE - posłuchaj specjalistów, weź udział w konkursach, porozmawiaj o nowoczesnej technice grzewczej, generacji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego i nowej mobilności. Wszystko to na ulicach MiastOZE! 

Branżowo – na najwyższym poziomie!

Gośćmi wydarzenia są przedstawiciele firm, takich jak zakłady energetyczne, producenci osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, specjaliści i naukowcy z uczelni technicznych. Wśród zwiedzających nie brakuje również przedstawicieli urzędów miast i gmin, którzy decydują o wydatkach energetycznych branży.

Goście specjalni

Na specjalnie przygotowanej Arenie odbywać się będą konkursy oraz pojawią się gwiazdy ze świata sportu. 

1. Weronika Nowakowska – uczestniczka trzech Igrzysk Olimpijskich, wicemistrzyni oraz brązowa medalistka Mistrzostwa Świata w Kontiolahti z 2015 r. Może się również pochwalić trzecim stopniem podium Mistrzostw Europy rozgrywanych w słowackim Brezno-Osrblie. Biathlonistka o ogromnej energii jest znana z ogromnego serca do walki. Z dumą reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej.

2. Mariusz Jurasik – wydaje się, że nazwanie go legendą polskiej piłki ręcznej to i tak zbyt małe słowa. Najlepsza „siódemka” świata 2009 r. według magazynu „L’equipe”. Brązowy medalista pamiętnego mundialu z 2009 r. To właśnie tam dowiedziono, że 15 sekund to bardzo dużo czasu. W końcówce meczu zaliczył asystę i zdobył bramkę, a wszystko swoim rzutem do pustej bramki zwieńczył Artur Siódmiak. Skąd wtedy nasi zawodnicy wykrzesali tyle energii żeby pokonać Norwegów? Między innymi na to pytanie odpowie nam gość specjalny targów ENEX!

3. Daniel Dujshebaev i Branko Vujović – strzelby jednego z najlepszych klubów świata w piłce ręcznej – PGE Vive Kielce. Gdy Hiszpan i Czarnogórzec przebywają na parkiecie, defensywa rywala znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie. Baterie zawsze mają naładowane na 100 procent, przy tym dając z siebie wszystko. Daniel Dujshebaev może się pochwalić m.in. złotym medalem Mistrzostw Europy z 2018 r., które rozgrywane były w Chorwacji. Rok młodszy Branko Vujović zaznał smaku zwycięstwa w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych – Lidze Mistrzów, gdy w sezonie 2015/16 sięgnął po tryumf z Vive Kielce w wieku zaledwie 18 lat.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę