Zaciskowe czujniki temperatury Omega HANI

Zaciskowe czujniki temperatury Omega HANI Pixabay

Farnell wprowadził do swoich magazynów najnowszą innowację z zakresu bezinwazyjnych pomiarów temperatury – zaciskowe termometry z serii HANI firmy Omega Engineering.

Czujniki HANI są dostępne w sklepie Farnell i oferują klientom unikatową możliwość wykonywania pomiarów temperatury płynów wewnątrz rur, bez konieczności inwazyjnej instalacji czujnika. Niezrównana dokładność podczas pomiarów temperatury płynów wymagających wysokich standardów sanitarnych oraz w procesach przemysłowych sprawia, że jest to idealne rozwiązanie do przemysłu spożywczego, systemów opieki, produkcji chemicznej i aplikacji farmaceutycznych.

Czas potrzebny na instalację nagradzanych termometrów zaciskowych HANI na metalowych rurach o średnicy od 1 do 4 cali to dosłownie sekundy. Czujnik zawiera nie tylko termometr, ale też pozwala mierzyć strumień ciepła, a to za sprawą specjalnego algorytmu, który umożliwia szybkie odczyty. Urządzenie redukuje przestoje i koszty instalacji oprzyrządowania. Czas pomiaru dla T63 (63% finalnej wartości odpowiedzi) to 5 sekund, a dla T90 wynosi 10 sekund. Dzięki temu czujniki te cechują się wysoką dokładnością przy montażu na metalowych rurach, osiągając precyzję na poziomie ±0,5 °C w aplikacjach sanitarnych oraz od ±0,5 °C do ±1,0 °C w instalacjach przemysłowych.

Omawiane czujniki są zgodne ze standardem Layer N, dzięki czemu można je bezproblemowo podłączyć do innych elementów inteligentnych systemów monitoringu i sterowania z ekosystemu opracowanego przez firmę Omega. Czujniki HANI podają na wyjściu sygnał pętli prądowej 4…20 mA i mogą być podłączane za pomocą kabla ze złączem M12 do dowolnego, standardowego urządzenia.

Omega Engineering to rynkowy lider w zakresie rozwoju innowacyjnych produktów na potrzeby sterowania i pomiarów w przemyśle. Seria termometrów zaciskowych HANI nie stanowi w tym przypadku wyjątku. Bardzo się cieszymy, że możemy wprowadzić pełny wybór zaawansowanych technologicznie produktów marki Omega i oferować je naszym klientom – Mike King, global product segment leader  sensors w firmie Farnell.

Termometry HANI to prawdziwie unikatowe rozwiązanie. Mogą być montowane w przeciągu sekund, tak jak powierzchniowe czujniki, ale oferują przy tym parametry typowe dla czujników, których instalacja jest inwazyjna. Klienci nie muszą się martwić o głębokość zanurzenia sondy, kompatybilność materiałową, korozję czy ryzyko zanieczyszczenia. Jednocześnie skorzystają ze zmniejszonych kosztów instalacji i zmaksymalizowanego czasu sprawnej pracy podczas pomiarów płynów stosowanych w krytycznie ważnych procesach.

Termometr HANI montuje się tak jak czujnik powierzchniowy, ale pozwala na uzyskanie wyników pomiarów, jakby pracował wewnątrz rur. Instalacja lub przeniesienie miejsca montażu sondy czujnika inwazyjnego może być kosztowna i czasochłonna. Dzięki HANI klienci nie muszą się martwić o głębokość zanurzenia, kompatybilność materiałową, korozję czy ryzyko zanieczyszczenia. Nie ma też obaw o utratę dokładności, więc jest to prawdziwie optymalne rozwiązanie – powiedział Ahmar Bajwa, director product management, temperature products w firmie Omega Engineering.

Czujniki temperatury HANI Clamp-On firmy Omega Engineering są już teraz dostępne z szybką wysyłką ze sklepu Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku oraz w sklepie Newark w Ameryce Północnej.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę