Zaawansowane rozwiązania automatyki przemysłowej dla Przemysłu 4.0

Zaawansowane rozwiązania automatyki przemysłowej Eaton

Farnell rozszerzył asortyment produktów firmy Eaton, z dziedziny automatyki, bezpieczeństwa, aplikacji silnikowych, zarządzania energią i energetyki. Dzięki koncentracji Farnell na automatyce przemysłowej najnowocześniejsze produkty Eaton są łatwo dostępne dla inżynierów, co pozwala podnieść wydajność i zwiększyć efektywność.

Eaton jest liderem w przekształcaniu przemysłu wytwórczego dzięki technologiom Przemysłu 4.0. Ich zaawansowane produkty na potrzeby automatyzacji, analityki i sztucznej inteligencji umożliwiają inżynierom usprawnianie operacji fabrycznych w zakresie szybkości oraz precyzji.

Popularne produkty Eaton dostępne teraz w Farnell obejmują:

Seria programowalnych przekaźników sterujących easyE4 zapewnia dużą liczbę wejść/wyjść w połączeniu z szerokim zakresem napięcia roboczego. Seria easyE4 idealnie nadaje się do zastosowań przemysłowych i sterowania budynkami, a funkcja przerywania oraz wydajne procesory umożliwiają szybszy czas reakcji podczas pracy. 

Wspierające i intuicyjne oprogramowanie easySoft jest standardowo wyposażone w cztery języki programowania: LD, EDP, FBD i ST oraz zintegrowany serwer sieciowy. Interfejs Ethernet i wyświetlacz easyE4 współpracują z urządzeniami mobilnymi i interfejsem HMI, a dotykowy wyświetlacz HMI z serii XV-102 może być wykorzystywany do wizualizacji. W razie potrzeby zdalny wyświetlacz dotykowy easyE4 może być używany jako rozwiązanie typu Plug-and-Play.

Seria PKZ i DIL wciskanych wyłączników ochronnych silnika a także styczników oferuje projektantom systemów szybszy oraz bardziej opłacalny montaż, oferując model łączony, który integruje połączenia śrubowe i wciskane w jednym urządzeniu. Umożliwia to łatwe włączenie nowych urządzeń do starszych projektów paneli sterowania. Połączenia wciskane mogą skrócić czas montażu dwukrotnie, nawet w porównaniu z zaciskami sprężynowymi. Technologia połączeń wciskanych zmniejsza nakład pracy związany z okablowaniem, poprawia jakość, zapewnia łatwą integrację i jest przyszłościowa.
 
Eaton jest zaufanym dostawcą komponentów automatyki przemysłowej – mówi Eleanor Young, Industrial Category Director w Farnell. – Partnerstwo z Eaton wspiera nasze portfolio Przemysłu 4.0, umożliwiając naszym klientom zakup najnowszych i najlepszych spośród dostępnych produktów automatyki.

Produkty Eaton promują bezpieczeństwo, efektywność energetyczną i zrównoważony rozwój w miejscu pracy.

Firma Eaton niedawno podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat optymalizacji procesów poprzez innowacyjne projektowanie i analizę dużych zbiorów danych, publikując je w podcaście przygotowanym z Farnell. Omówiono w nim sposoby przewidywania potrzeb, podejmowania lepszych decyzji i tworzenia nowych norm wydajności. Dostęp do odcinka można uzyskać na naszej witrynie internetowej lub za pośrednictwem głównych dostawców podcastów, takich jak Spotify i Apple Podcasts.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę