elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Yaskawa otwiera pierwszą fabrykę robotów w Europie

Yaskawa
Reklama
Reklama

Dwa lata budowy to okres, w którym japońska grupa technologiczna Yaskawa pracowała w Słowenii nad nowym zakładem, który wraz z europejskim centrum rozwoju robotyki, produkuje roboty. Yaskawa rozpoczęła już europejską produkcję pod koniec 2018 r. Wartość inwestycji to około 25 mln euro. Nowa fabryka uzupełnia istniejące już zakłady produkcyjne w Japonii i Chinach.

Podczas oficjalnej ceremonii otwarcia, która odbyła się 8 kwietnia, przedstawiciele Yaskawy przecięli wstęgę, inaugurując tym samym pierwszy europejski zakład produkcji robotów. Na wydarzeniu pojawili się słoweński premier Marjan Sarec, unijny komisarz ds. Transportu Violeta Bulc oraz inne osobistości ze Słowenii, a także całej Europy.

Reklama

- Słowenia i Japonia są powiązane ze sobą długą tradycją współpracy gospodarczej. Jestem przekonany, że fabryka w przyszłości wzmocni naszą współpracę jeszcze bardziej - powiedział premier Sarec, dodatkowo obiecując, że dołoży wszelkich starań, aby Słowenia stała się jak najlepszym miejscem inwestycyjnym.

Wysokie wymagania w rozwoju i wydajności

Reklama

Roboty, które będą produkowane w Słowenii, to przede wszystkim seria Motoman seria GP, która obejmuje kompaktowe i wyjątkowo wydajne roboty do szybkiego łączenia i pakowania. Na całkowitej powierzchni (12 000 m²), z czego 10 000 m² jest przeznaczonych do produkcji, może być twozone do 10 000 robotów Motoman rocznie. Obiekt został zaprojektowany dzięki oprogramowaniu symulacji w postaci tzw „cyfrowego bliźniaka” i spełnia wszystkie wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju i wydajności.

Źródło: Yaskawa

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama