Wysokowydajne komputery do obliczeń brzegowych od Advantech

Wysokowydajne komputery do obliczeń brzegowych od Advantech Advantech

Advantech, wiodący dostawca platform i usług AIoT, ma przyjemność zaprezentować swój wysokowydajny komputer do obliczeń brzegowych ARK-7060. Dzięki niemu możliwości obliczeniowe w klasie serwera, elastyczność rozszerzania, pojemność przechowywania i przepustowość sieci charakteryzują się znakomitymi parametrami. 

ARK-7060 jest wysokowydajnym komputerem obliczeniowymfirmy Advantech, wyposażonym w liczne gniazda rozszerzeń, który zapewnia szybki transfer danych, wspierający serwery z danymi obliczeniowymi, kontrolę wizyjną AOI i zastosowania urządzeń do wizji opartej na sztucznej inteligencji. Komputer dostarczany jest z procesorami Intel Xeon serii D-1700 wyposażonymi w maksymalnie 10 rdzeni o mocy 67 W oraz 4 gniazda DDR4 SODIMM o maksymalnej pamięci 128 GB. Komputer ARK-7060 wyposażony jest w 2 porty GbE, 4 złącza USB 3.0, oraz 4 porty COM zapewniające rozmaite możliwości podłączania urządzeń, a także w gniazda rozszerzeń dla PCI, PCIe x4 i PCIe x16 dla kart graficznych o maksymalnej mocy 350 W. Komputer ARK-7060 obsługuje do 4 wnęk dysku twardego 2.5” SATA III i zapewnia szybki transfer danych za pośrednictwem portów 10GbE oraz rozszerzenia M.2 klucz B dla modułów 5G. Komputer ARK-7060 wyposażony jest w kontroler BMC, który zapewnia architekturę IPMI 2.0 do zdalnego zarządzania, zmniejszającą czasy przestoju dzięki możliwości zdalnego rozwiązywania problemów w czasie rzeczywistym.

Możliwości rozszerzenia dla wizji opartej na sztucznej inteligencji

Komputer ARK-7060 wyposażony jest w gniazda rozszerzeń dla PCI, PCIe x4, oraz PCIe x16. Gniazda PCIe x16 obsługują karty graficzne o maksymalnej mocy 350 W, np. NVIDIA RTX Quadro A4500 i A5000. Te wysokiej klasy karty graficzne wymagają odpowiedniego zasilania i jednocześnie mogą ulec przegrzaniu podczas wykonywania intensywnych zadań. System ARK-7060 charakteryzuje się również zaawansowanymi projektami termicznymi, które wspomagają odprowadzanie ciepła. Wyposażony jest również w dedykowany zestaw termiczny dla przemysłowych, bezwentylatorowych kart graficznych. System cechuje się również wbudowanym zasilaniem 850 W ułatwiający integrację urządzeń. Komputer ARK-7060 umożliwia wykonywanie efektywnych zadań obliczeniowych i można go stosować w połączeniu z kartami do sterowania ruchem, układami rejestrującymi ruchomy obraz, a także kartami graficznymi do urządzeń do wizji i kontroli wizyjnej opartej na sztucznej inteligencji.

Wiele magazynów pamięci i szybki transfer danych dla przetwarzania danych obliczeniowych

Wraz z rozwojem zakładów produkcyjnych w kierunku inteligentnej produkcji ilość gromadzonych danych stale rośnie. Aby przechowywać i przesyłać duże ilości danych, komputer ARK-7060 obsługuje do 4 wnęk dysku twardego 2.5” SATA III i zapewnia szybki transfer danych za pośrednictwem portów opcjonalnie 10GbE oraz rozszerzenia M.2 klucz B dla modułów 5G. 

Zaawansowane bezpieczeństwo i zdalne zarządzanie

W celu poprawy bezpieczeństwa komputera ARK-7060 cały system oparty jest na architekturze Dual BIOS dla tworzenia kopii zapasowej i odzyskiwania BIOS. W ten sposób ograniczane jest ryzyko uszkodzenia systemu BIOS i zapewniana jest ochrona przed wirusami lub uszkodzeniem danych. W zakresie bezpieczeństwa systemu operacyjnego komputer ARK-7060 obsługuje moduł TPM 2.0, a cały system dostarczany jest w pakiecie z oprogramowaniem McAfee, zapewniającym technologię do umieszczania na białej liście, oraz Acronis do tworzenia i przywracania kopii zapasowych. Cechy te wpływają na poprawę bezpieczeństwa danych i zapewniają użytkownikom komfort przetwarzania danych na komputerze ARK-7060. Komputer ARK-7060 wyposażony jest w kontroler BMC, zapewniający architekturę IPMI 2.0 do zdalnego zarządzania. Dzięki temu klienci mogą realizować kontrolę w paśmie i poza pasmem na komputerze ARK-7060. Ponadto, dzięki kontrolerowi BMC użytkownicy mogą również zdalnie przełączać między dwoma dostępnymi systemami BIOS. Komputer ARK-7060 jest również połączony z oprogramowaniem do zdalnego zarządzania WISE-DeviceOn, co redukuje koszty serwisowania i czas przestoju systemu.

Główne cechy charakterystyczne

  • Procesor Intel Xeon serii D-1700
  • 4 gniazda DDR4 SO-DIMM obsługują pamięć ECC/non-ECC o maksymalnym rozmiarze 128 GB
  • Rozmaite możliwości rozszerzenia: PCI, PCIe x4, PCIe x16, M.2 klucz B, M.2 klucz E
  • Wbudowany zasilacz o mocy 850 W
  • Obsługuje do 4 dysków twardych 2.5"
  • Opcjonalnie 2 porty 10GbE Ethernet
  • Zarządzanie zgodne z IPMI 2.0 z rozszerzeniami gwarantującymi niezawodność i bezpieczeństwo

Źródło: Advantech

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę