Advantech wprowadza na rynek komputer wbudowany serii EPC-B3000
Advantech prezentuje serię wysokowydajnych komputerów, EPC-B3000. Seria ta, obejmująca urządzenia EPC-B3522 z procesorem AMD Ryzen AM4 5000 oraz EPC-B3588 z procesorem Intel Core 12. generacji, obsługuje karty graficzne na poziomie NVIDIA Quadro oraz do 4 kart PCIe o pełnej wysokości.
Seria EPC-B3000 spełnia wymagania przepisów EMC i bezpieczeństwa, co umożliwia bezproblemową lokalizację zautomatyzowanych rozwiązań w Chinach, Ameryce Północnej i Europie. EPC-B3588 wykorzystuje również pamięć DDR5 i gniazda PCIe 5. generacji do zasilania wymagających zastosowań sztucznej inteligencji. Zamknięte w obudowie o wymiarach 360 x 310 x 134 mm, są doskonałym rozwiązaniem dla zadań związanych z inspekcją AI i/lub rozpoznawaniem paczek i usprawniają akcelerowane przez procesory graficzne operacje brzegowe, umożliwiając jednocześnie wielozadaniowe przetwarzanie i płynny przepływ usług.
Wydajność rozproszonych obliczeń wielozadaniowych
Urządzenie EPC-B3522 firmy Advantech wykorzystuje procesory AMD Ryzen AM4 serii 5000 z 16 rdzeniami i 32 wątkami, aby umożliwić równoległe obliczanie algorytmów AI. Z kolei urządzenie EPC-B3588 wykorzystuje procesory Intel Core 12. generacji, aż do 128 GB pamięci DDR5 oraz gniazda PCIe x16 5. generacji do błyskawicznego przesyłania szybkich sygnałów pomiędzy procesorami i dodatkowymi kartami graficznymi. Podsumowując, seria EPC-B3000 wykorzystuje te procesory, aby zapewnić doskonałą wydajność obliczeniową przy niższym poborze mocy niż rozwiązania poprzedniej generacji.
Seria EPC-B3000 firmy Advantech wspiera pracę w warunkach kompatybilności elektromagnetycznej zarówno dla środowisk przemysłowych (IEC 61000-6-2, 6-4), jak i mieszkalnych (IEC 61000-6-1, 6-3), a także charakteryzuje się ochroną przed wyładowaniami według standardu ochrony odgromowej 4. stopnia (kontakt 8kV, powietrze 15kV). Ponadto, seria EPC-B3000 będzie się charakteryzować certyfikacją CB/UL/BSMI/CCC w celu ułatwienia globalnej dystrybucji. Wyposażona jest również w zintegrowany układ NVIDIA RTX A4500 (akredytacja NVIDIA) zapewniający doskonałą wydajność i bezpieczeństwo danych podczas pracy Vision AI.
Wysoka elastyczność i skalowalność
Zarówno urządzenie EPC-B3522, jak i EPC-B3588 wykorzystują liczne rozszerzenia PCIe do obsługi wielozadaniowych obciążeń roboczych w obliczeniach brzegowych. Na przykład stosowane w tych systemach gniazda PCIe x16 umożliwiają wykorzystanie wysokowydajnych kart akceleracyjnych potrzebnych w zastosowaniach intensywnie korzystających ze sztucznej inteligencji. Seria EPC-B3000 jest przeznaczona do zastosowań brzegowych wymagających różnych urządzeń peryferyjnych. W związku z tym oba rozwiązania mają zróżnicowane wejścia/wyjścia oprócz portów COM, USB i LAN, co ułatwia korzystanie ze sterowników PLC, czujników cyfrowych lub urządzeń opartych na sieci Ethernet. Szybkie i łatwe wdrożenie automatyzacji z wartością dodaną w postaci wsparcia w zakresie oprogramowania Advantech DeviceOn to oparte na chmurze oprogramowanie do zdalnego zarządzania sprzętem i oprogramowaniem.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Pomaga swoim użytkownikom zawczasu identyfikować nieprawidłowości i podejmować działania zapobiegające przyszłym katastrofom. Kompleksowe aktualizacje oprogramowania OTA dostarczane przez DeviceOn zmniejszają liczbę techników na miejscu i związane z tym koszty pracy. Ponadto, wbudowany interfejs SUSI API umożliwia użytkownikom bezpośrednie sterowanie wejściem/wyjściem EPC-B3000 i oszczędzanie czasu. Wreszcie, seria EPC-B3000 jest kompatybilna zarówno z systemem operacyjnym Windows 10, jak i Linux Ubuntu, aby wspierać zróżnicowane aplikacje i preferencje.
Źródło: Advantech