elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Wymiana oświetlenia pozwoli im zaoszczędzić blisko 3 mln zł rocznie

Ciech
Reklama
Reklama

Luxon LED wygrał przetarg na poprawę efektywności energetycznej w zakładach CIECH Soda Polska, spółki wchodzącej w skład Grupy CIECH. Wymiana ponad 14 tys. opraw oświetleniowych ma przełożyć się na zmniejszenie zużycia energii o prawie 10 000 MWh rocznie i ponad 3 mln zł oszczędności.

W związku z nową strategią CIECH z zakresu ESG, czyli działań firmy w zakresie ochrony środowiska, troski o ludzi i społeczeństwo, a także dbałości o najwyższe standardy ładu korporacyjnego w ubiegłym roku został rozpisany przetarg na kompleksową wymianę oświetlenia w zakładach Grupy w Inowrocławiu i Janikowie. Przetarg wygrała firma Luxon LED, która zaoferowała najbardziej korzystne rozwiązanie pod kątem efektywności energetycznej i wzięła na siebie odpowiedzialność za efekt energetyczny. 

Reklama

Wymiana opraw oświetleniowych jest elementem systematycznego zmniejszania, w ujęciu rocznym, ilości energii potrzebnej do funkcjonowania naszych zakładów. Nasze ambitne plany w obszarze dekarbonizacji to także zwiększanie efektywności energetycznej i zmniejszanie dzięki temu globalnych emisji CO2. Wymiana ponad 14 tys. opraw oświetleniowych to tylko jedna z kilkudziesięciu inicjatyw podejmowanych w tym celu przez CIECH – mówi Jarosław Ptaszyński, prezes zarządu CIECH Soda Polska.

zakłady chemiczne CIECH Soda Polska

Cały projekt ma być zrealizowany do końca tego roku, a prace będą odbywać się na czynnym obiekcie, nie zakłócając pracy produkcji zakładów. Zastosowanie energooszczędnych opraw przyniesie ograniczenie emisji dwutlenku węgla, z tytułu zakupu energii elektrycznej, w wysokości 8 tys. ton CO2 rocznie. Po zakończeniu projektu spółka CIECH Soda Polska pozyska dodatkowe 2 mln zł z tytułu sprzedaży tzw. białych certyfikatów – świadectw wydawanych przez Urząd Regulacji Energetyki, potwierdzających zwiększenie efektywności energetycznej wynikającej z realizacji przedsięwzięcia.

Powiązane firmy

Reklama

Dla firmy Luxon jest to kolejny duży przetarg, który realizujemy dla lidera w branży przemysłowej. Widać, że firmy coraz poważniej podchodzą do oszczędności energetycznych i do redukcji emisji CO2 do środowiska. Drugim silnym trendem jaki obserwujemy jest także poprawa warunków pracy i dbałość o komfort pracowników – mówi Maciej Szott, wiceprezes Luxon.

Źródło: Luxon LED    

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama