Wybrano 16 startupów w ramach programu MIT Enterprise Forum CEE

MIT Enterprise Forum CEE

9 maja miało miejsce rozpoczęcie programu MIT Enterprise Forum CEE. Spośród niemal 300 zgłoszeń akcelerator wybrał 16 startupów z Polski, Czech i Bułgarii. Wśród nich znaleźli się m.in. twórcy aplikacji, której celem jest ochrona zdrowia przed zanieczyszczeniami z powietrza, technologii zwalczania bakterii patogennych za pomocą bakteriofagów czy platformy wykorzystującej sztuczną inteligencję do pozyskiwania i rekrutacji talentów z branży IT. 

Przez 3 miesiące startupy przejdą kompleksowy proces akceleracji we współpracy z polskimi i międzynarodowymi przedsiębiorstwami, a pięć najlepszych zespołów weźmie udział w tygodniowym Bootcamie w Bostonie!

Oferta wsparcia dla startupów

Celem akceleracji MIT Enterprise Forum CEE jest wsparcie najbardziej innowacyjnych startupów naukowo-technologicznych z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą i zasobami dużych przedsiębiorstw z branży finansowej, ubezpieczeniowej, energetycznej oraz life science, a także doświadczeniem mentorów, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w biznesie międzynarodowym. Do pierwszej edycji programu, oprócz młodych przedsiębiorstw z Polski, zakwalifikowały się zespoły z Czech oraz Bułgarii.

- Choć z założenia skupiamy się na akceleracji startupów technologicznych z Europy Środkowo-Wschodniej, jesteśmy również otwarci na ciekawe i innowacyjne technologie z innych części świata. Do obecnej edycji programu aplikowały m.in. zespoły z USA czy Nigerii. To pokazuje, że oferta wsparcia dla startupów, którą oferuje polski ekosystem, jest zauważana i coraz bardziej atrakcyjna dla młodych przedsiębiorców tak naprawdę z całego świata - powiedział Łukasz Owczarek, head of acceleration w MIT Enterprise Forum CEE.

Gwarancja rozwoju

Startupy, które zakwalifikowały się do programu MIT Enterprise Forum CEE zyskują nie tylko szansę współpracy z czołowymi, międzynarodowymi przedsiębiorstwami i przejście akceleracji zgodnie z modelem 24 kroków zdyscyplinowanej przedsiębiorczości rozwiniętym przez Williama Aulet’a, profesora Massachusetts Institute of Technology, ale również możliwość globalnego networkingu, konsultacji z prawnikami, rzecznikami patentowymi oraz coachami sprzedaży, a także nawiązania relacji biznesowych z potencjalnymi partnerami czy inwestorami z USA.

MIT Enterprise Forum CEE już otworzył rekrutację do jesiennej edycji programu. Młodzi przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w projekcie mogą składać aplikacje za pośrednictwem strony internetowej mitefcee.org do 30 czerwca 2019 r.

Źródło: MIT Enterprise Forum CEE 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę