elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

W Piechcinie powstania klasa kształcąca automatyków

Lafarge
Reklama
Reklama

Lafarge i Elgra Engineering podpisały porozumienie z Zespołem Szkół Niepublicznych w Piechcinie w województwie kujawsko-pomorskim, na mocy którego utworzona zostanie kolejna klasa patronacka, w której uczniowie będą mogli się uczyć zawodu automatyka.

To druga klasa patronacka, którą merytorycznie wspiera Lafarge w Polsce. Firma w grudniu 2018 r. uruchomiła program pierwszej klasy patronackiej w ZSN w Piechcinie, dzięki czemu uczniowie mogli przyuczać się do zawodu ślusarza, spawacza i mechanika. Umożliwiły to również praktyki u firmy Parem, jednego z głównych podwykonawców Cementowni Kujawy. Dzięki wsparciu pochodzącej z Inowrocławia firmy Elgra Engineering możliwe stało się uruchomienie nowego programu kształcenia do zawodu automatyka. 

Reklama

Cieszę się, że wróciliśmy do korzeni i najlepszych tradycji, kiedy szkoła w Piechcinie była szkołą przyzakładową. Mimo zmian w wyniku transformacji, dalej chcemy współpracować i tworzyć nowe możliwości dla rozwoju uczniów w całym regionie – mówi Marek Michalski, dyrektor Cementowni Kujawy. – Rozwój technologii, powszechna digitalizacja i nowe trendy w przemyśle, które wyznacza XXI w. sprzyjają temu, żeby nauczenie młodych postrzegać dziś przez pryzmat nowoczesnych kierunków. Elgra Engineering to świetny specjalista na rynku automatyki i robotyki, dziedzin - które już teraz zmieniają oblicze przemysłu i gospodarki.

Klasa patronacka z profilem zawodowym automatyka to odpowiedź na prognozę Ministerstwa Edukacji i Nauki odnośnie zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. W lutym 2021 r. zawód automatyka po raz trzeci z rzędu znalazł się w gronie 28 najbardziej poszukiwanych i kluczowych zawodów dla rozwoju kraju.

Reklama

Klasa o profilu automatycznym w Szkole Branżowej I Stopnia ruszy już od przyszłego roku szkolnego (2021/2022) i skierowana jest do wszystkich absolwentów klas ósmych na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uczniowie będą realizowali działania pod okiem doświadczonych nauczycieli szkoły branżowej I stopnia, nauczycieli przedmiotów zawodowych, a także ekspertów firmy Elgra Engineering. Rekrutacja rozpocznie się 17 maja. Do klasy zostanie przyjętych 15 uczniów.

Źródło: Lafarge

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama