Trójfazowy monolityczny zasilacz UPS Vertiv Liebert EXM2

Trójfazowy monolityczny zasilacz UPS Vertiv Liebert EXM2 Vertiv

Vertiv, globalny dostawca rozwiązań krytycznej infrastruktury cyfrowej i ciągłości jej działania, zaprezentował trójfazowy monolityczny zasilacz UPS Vertiv Liebert EXM2, zapewniający sprawność podwójnej konwersji na poziomie 97%, która dodatkowo wzrasta do 98,8% w dynamicznym trybie online.

Dzięki mocy zasilania w zakresie od 100 do 250 kVA oraz kompaktowej i elastycznej budowie system ten może być wykorzystywany w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, takich jak metro i koleje, w placówkach ochrony zdrowia, przemyśle lekkim, biurach oraz średniej wielkości centrach danych. Urządzenie to jest obecnie dostępne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA), a także w wybranych krajach Azji i Pacyfiku oraz w Indiach.

W zasilaczu Liebert EXM2 zaimplementowano rozwiązania techniczne, które zwiększają jego wydajność i niezawodność, takie jak inteligentne równoległe połączenia oraz trzy bazujące na uczeniu maszynowym tryby pracy, dzięki którym obniżone zostały koszty operacyjne i ograniczone do minimum straty energii.

Zasilacz Liebert EXM2 o dużej wydajności

Opracowany i zweryfikowany przez firmę Vertiv dynamiczny tryb pracy online zapewnia wydajność zasilacza sięgającą 98,8%, a jednocześnie gwarantuje bardzo szybkie przełączanie na tryb zasilania awaryjnego i jego niezawodność. Co więcej, odporna na awarie modułowa konstrukcja wnętrza urządzenia umożliwia jego bezpieczną, łatwą i szybką instalację oraz serwis, co przekłada się na redukcję średniego czasu naprawy (MTTR) i maksymalizację dostępności zasilania.

Innowacje wprowadzone w zasilaczu Liebert EXM2 zapewniają jeden z najwyższych w branży poziomów wydajności oraz oszczędności energii, co przekłada się na znaczne obniżenie całkowitego kosztu użytkowania (TCO) i umożliwia szybki zwrot z inwestycji (ROI). Urządzenie jest kompatybilne z akumulatorami litowo-jonowymi i może pracować w środowisku o wysokiej temperaturze(do 50°C), co minimalizuje potrzeby w zakresie chłodzenia i redukuje ogólne zużycie energii.

Liebert EXM2 jest wyposażony w zaawansowane funkcje monitorowania, diagnostyki i zarządzania poprzez łatwy w obsłudze 9-calowy panel dotykowy, który umożliwia uruchomienie wielu opcji zabezpieczeń. Inteligentne mechanizmy sterowania i komunikacji są kompatybilne z usługą VertivLIFE oraz oprogramowaniem do monitorowania Liebert Nform, SiteScan iTrellis, a także oferowanymi przez inne firmy systemami zarządzania bateriami (BMS) i rozwiązaniami do zarządzania infrastrukturą centrów danych (DCIM).

Liebert EXM2 o szerokim spektrum zastosowania

Zasilacze Liebert EXM2 zastąpią flagowe, powszechnie doceniane i wydajne modele Liebert EXM oraz Liebert NXC, które wdrożone są w tysiącach lokalizacji na całym świecie i zapewniają moc o łącznej wartości około 1,7 GW urządzeniom o krytycznym znaczeniu. Oferta najnowszych UPS-ów stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na niezawodne i wydajne zasilacze dla infrastruktury o średniej wielkości, które zapewniają połączenie o małym opóźnieniu pomiędzy chmurą a lokalizacjami brzegowymi.

Zasilacz Liebert EXM2
Zasilacz Liebert EXM2

Liebert EXM2 wyewoluował z oferowanej przez nas serii systemów UPS, ale zapewnia jeszcze wyższy poziom oszczędności energii i wyposażony jest w najnowsze rozwiązania techniczne – mówi Kyle Keeper, wiceprezes ds. oferty rozwiązań zasilania przemiennego w firmie Vertiv. – Dzięki rozwijanym przez nas inwestycjom w badania i rozwój zespoły inżynierskie mogą stale dbać o innowacyjność, a dzięki temu wprowadzać do portfolio najnowocześniejsze rozwiązania - dodaje.

Dzięki zaawansowanym technikom cyfrowym oraz zoptymalizowanej konstrukcji, odpornej na awarie, zasilacz Liebert EXM2 łączy w sobie niezawodność, wydajność, elastyczność i inteligencję, a dzięki temu zapewnia optymalną oszczędność miejsca i kosztów operacyjnych podczas zasilaczania krytycznych rozwiązań - mówi Andrea Ferro, dyrektor ds. rozwiązań zasilania przemiennego na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) w firmie Vertiv. – Może on być instalowany w różnych konfiguracjach – wrzędzie, w oddzielnym pomieszczeniu, a nawet przy ścianie lub w rogu serwerowni. Dzięki temu klienci mogą wybrać najbardziej dogodny sposób użytkowania spośród szerokiej gamy dostępnych konfiguracji i opcji.

Źródło: Vertiv

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę