Transformacja energetyki oczami Grupy Tauron. Nowy raport

Transformacja energetyki oczami Grupy Tauron. Nowy raport Tauron

Zielony Zwrot Taurona. Energia na okrągło – tym hasłem promowany jest najnowszy raport zintegrowany online. Na stronie raport.tauron.pl można znaleźć nie tylko informacje podsumowujące 2021 r., ale również opis sytuacji przedsiębiorstwa w roku bieżącym. Grupa Tauron od lat wskazywana jest wśród polskich spółek jako lider raportowania zintegrowanego.

– Publikacja raportu zbiegła się w czasie z publikacją nowej strategii. Grupa podjęła wysiłek ulokowania obu perspektyw strategicznych w jednym dokumencie odpowiadając na pytanie, jak osiągnięcia ostatnich lat pozwoliły dojść do punktu, w którym możliwe było podjęcie decyzji o jeszcze bardziej ambitnym podejściu do zielonej transformacji – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy Tauron.

Z perspektywy Grupy Raport Zintegrowany pozostaje najlepszą odpowiedzią na potrzeby interesariuszy ze względu na możliwość efektywnego wplecenia w jego treść wątków ESG, czyli opisu podejścia Grupy do otoczenia społecznego, efektywności zarządzana oraz – co najistotniejsze – wyzwań klimatycznych .

– Raporty zintegrowane to dojrzałe narzędzie komunikacji z rynkiem. Z perspektywy Grupy i całej branży energetycznej, kluczowe jest łączenie w jednym dokumencie perspektywy strategicznej, analizy wpływu na społeczeństwo i klimat oraz przedstawienia wizji rozwoju firmy w perspektywie średnio i długookresowej. Dzięki temu narzędziu najłatwiej nam pokazać perspektywę zarządczą, czyli nasz pomysł na transformację Grupy w trudnych dla całej gospodarki czasach – wyjaśnia prezes.

Tegoroczna publikacja to przede wszystkim opowieść o transformacji, której fundamentami są budowa portfolio zielonych aktywów wytwórczych oraz planowane przekazanie aktywów węglowych do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. W połączeniu z projektami realizowanymi w segmencie dystrybucja oraz inicjatywom z dziedziny zarządzania, Zielony Zwrot Taurona to najbardziej ambitny na tle branży i jednocześnie realistyczny plan zielonej transformacji zakładający najszybszą ścieżkę redukcji emisji dwutlenku węgla.

Raport w pełni wykorzystuje możliwości, jakie daje formuła online. Wszystkie zaprezentowane dane zostały wzbogacone interaktywnymi wykresami, infografikami oraz animacją.

Źródło: Tauron

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę