Technika pomiarowa do zarządzania budynkiem

Technika pomiarowa dla zarządzania budynkiem Kadmy - stock.adobe.com

Profesjonalne zarządzanie budynkami i administracja obiektami są podstawą zapewnienia sprawnych procesów produkcyjnych i funkcjonowania budynków. Wiąże się to z takimi aktualnymi kwestiami jak zużycie energii, obniżenie kosztów ogrzewania, przeglądy budynków, kontrola klimatu, jak również konserwacja i naprawa budynków i maszyn.

Conrad Electronic postrzega siebie jako dostawcę rozwiązań i w rezultacie jest na dobrej drodze, aby stać się wiodącą platformą technicznego zaopatrzenia biznesu w Europie. Jako kompetentny partner, któremu zaufały firmy z całego świata, Conrad Sourcing Platform nie tylko oferuje klientom biznesowym szeroką gamę produktów, ale także świadczy szereg usług skupionych wokół eProcurement i kalibracji. Zespół Conrada skupia się obecnie na profesjonalnej technologii pomiarowej dla zarządzania budynkiem i prezentuje renomowanych producentów i ich nowe produkty w konkretnych przykładach zastosowań.

Dokładne odczyty wewnątrz i na zewnątrz budynków

Utrzymanie funkcjonalności elementów konstrukcyjnych budynków, maszyn i urządzeń zapewnia płynność i wydajność procesów produkcyjnych. Dotyczy to nie tylko aktualnych tematów, takich jak zużycie energii, oszczędzanie pieniędzy na rachunkach za ogrzewanie i kontrolowanie poziomu temperatury w pomieszczeniach. Wykonywanie przeglądów budynków czy konserwacja i serwisowanie maszyn oraz urządzeń to również elementy skutecznego zarządzania obiektami. Kluczowe we wszystkich obszarach są regularne testy funkcjonalności i wiarygodne wyniki pomiarów.

Conrad Electronic wspiera profesjonalnych zarządców obiektów, dostarczając wyczerpujący wybór urządzeń testujących i diagnostycznych, analizatorów sieci, testerów środowiskowych i liczników energii elektrycznej. Niezależnie od tego, czy chodzi o wykorzystania technologii termowizyjnej do sprawdzania strat energii, czy mierniki panelowe zainstalowane na stałe w szafach sterowniczych, oferta pomiarowa firmy Conrad obejmuje uznane marki, takie jak Fluke, Flir i Voltcraft.

Technologia pomiarowa, na którą można liczyć

Fluke oferuje multimetry cyfrowe serii 110 do pracy w środowiskach o kategorii pomiarowej CAT III, takie jak model Fluke 117.To idealny miernik do wymagających zastosowań elektrycznych. Umożliwia bezkontaktowe badanie napięcia, a dzięki funkcji AutoV/LoZ pozwala uniknąć błędnych wartości pomiarowych spowodowanych napięciem fantomowym. 

Technika pomiarowa do zarządzania budynkiem zdjęcie w treści artykułu

Kompaktowy termometr na podczerwień Fluke 62 MAX+ ma również wszystko, czego potrzeba do profesjonalnego pomiaru temperatury na potrzeby napraw i konserwacji - nawet w miejscach trudno dostępnych. Charakteryzuje się dużą dokładnością, a mimo to jest tak solidny, że bez uszkodzeń może przetrwać upadek z wysokości trzech metrów.

Technika pomiarowa do zarządzania budynkiem zdjęcie w treści artykułu

Badanie problemów z wilgocią w budynkach wymaga zazwyczaj zastosowania różnych urządzeń pomiarowych, w tym wilgotnościomierza, psychrometru i kamery termowizyjnej. Urządzenie do inspekcji budynków Fluke MR277 łączy wszystkie te funkcje w jednym instrumencie. Oferuje korzyści
płynące z pomiarów prowadzonych w podczerwieni i wielospektralnego dynamicznego obrazowania (MSX) z zaawansowanymi czujnikami środowiskowymi.

Technika pomiarowa do zarządzania budynkiem zdjęcie w treści artykułu

Multimetr z kamerą termowizyjną Voltcraft WBM-460 jest również niezastąpionym narzędziem w zarządzaniu budynkiem. Urządzenie łączy dwa niezbędne narzedzia w jednej obudowie i dzięki temu oszczędza cenny czas podczas pomiarów. Za pomocą jednego sprzętu można mierzyć prąd, napięcie i rezystancję, a dzięki zintegrowanej funkcji termowizji, szybko znaleźć i wyświetlić anomalie temperaturowe i obszary problemowe.

Technika pomiarowa do zarządzania budynkiem zdjęcie w treści artykułu

Źródło: Conrad Electronic 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę