Targi SPS 2023 – branża automatyki przemysłowej spotka się w Norymberdze

SPS 2023 – targi branży automatyki przemysłowej Mesago Messe Frankfurt

W dniach 14–16 listopada 2023 r. w Norymberdze odbędzie się po raz kolejny jedno z najważniejszych spotkań branży automatyki. Nawet ponad 1200 wystawców z całego świata zlokalizowanych w 16 halach wystawienniczych na łącznej powierzchni ok. 120 000 m2 weźmie udział w 32. edycji targów SPS, Smart Production Solutions. Oprócz prezentacji wielu nowych innowacyjnych produktów, targi będą doskonałym miejscem do zapoznania się z technologiami przyszłości i do wymiany doświadczeń z dostawcami automatyki.

Odwiedzający listopadowe targi SPS 2023 będą mieli okazję poszerzyć swoją sieć kontaktów, nawiązać bliższe relacje z potencjalnymi partnerami, zbadać wspólne możliwości biznesowe i zapoznać się z najnowszymi tematami z zakresu automatyki. Oprócz tradycyjnych tematów automatyzacji, takich jak technologia sterowania, technologia napędów i technologia czujników, coraz istotniejsze stają się takie obszary jak oprogramowanie i IT.

Targi będą także świetną okazję, żeby zapoznać się z nowymi funkcjami automatyzacji, które w przyszłości będą najprawdopodobniej dostarczane bezpośrednio na maszynie, przy użyciu przetwarzania brzegowego, a nawet w chmurze. Coraz większą uwagę zwraca się m.in. na wykorzystanie sztucznej inteligencji i bezpieczeństwa IT w świecie automatyki, co znajdzie odzwierciedlenie w gamie produktów i usług na tym wydarzeniu.

Odwiedzający będą mogli zapoznać się z szeroką gamą produktów i usług prezentowanych nie tylko przez niemieckich dostawców automatyki, ale również przez producentów z wielu innych krajów. Przed rokiem wśród prawie 44 tys. odwiedzających targi ponad 12,5 tys. pochodziło spoza Niemiec.

Bogaty program wydarzeń towarzyszących

Uczestnicy SPS mogą spodziewać się także atrakcyjnych prezentacji na aktualne tematy z branży automatyki w halach 3, 6 i 8. Program Technology Stage w hali 3, prowadzony przez dwa stowarzyszenia branżowe VDMA i ZVEI, będzie również transmitowany na żywo w języku niemieckim i angielskim podczas uzupełniającego wydarzenia online „SPS on air”.

Tegoroczne dyskusje panelowe, prezentacje produktów i sesje tematyczne skupią się na:

 • cyfrowa transformacja/Przemysł 4.0,
 • komunikacja przemysłowa,
 • bezpieczeństwo i ochrona,
 • oparte na danych i inteligentne koncepcje sterowania i wizualizacji,
 •  innowacje w zakresie czujników,
 •  napędy,
 •  zrównoważony rozwój dzięki automatyzacji.

W hali nr 6 na wspólnym stoisku „Automation meets IT” 24 wystawców zaoferuje odwiedzającym kompleksowy wgląd w konkretne zagadnienia i da im możliwość uzyskania indywidualnych porad od dostawców. 

Wspólne stoisko skupi się na następujących tematach: 

 • zarządzanie IT dla produkcji,
 • rozwiązania i usługi w chmurze i na brzegu sieci,
 • środki bezpieczeństwa dla produkcji,
 • rozwiązania oparte na IoT i sztucznej inteligencji,
 • open source.

Odwiedzający stoisko BMWK (Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Ochrony Klimatu) w hali 8 mogą również dowiedzieć się o nowych i ulepszonych produktach, procesach i usługach innowacyjnych start-upów z Niemiec. Dodatkowy obszar dla start-upów jest również planowany w hali 8.

Cyfrowy dodatek „SPS on air”

Od września zainteresowane strony będą miały możliwość nawiązania kontaktu, umówienia się na spotkania online lub na miejscu oraz uzyskania przeglądu wszystkiego, co dzieje się na tegorocznym wydarzeniu, odwiedzając „SPS on air”. 8 listopada, a więc tydzień przed targami, odbędzie się cyfrowy Pre-Heat Event, podczas którego wystawcy pokażą, czego odwiedzający mogą spodziewać się na ich stoiskach w Norymberdze. 

Po zakończeniu targów treści cyfrowe będą dostępne na platformie do końca roku, a zatem będą dostępne w dowolnym momencie.

Komunikacja przez cały rok

Przez cały rok, nie tylko w listopadzie, społeczność automatyków SPS ma możliwość bycia na bieżąco za pośrednictwem sekcji Industry News na stronie internetowej. Znajdują się tam informacje na temat najnowszych tematów, innowacji i nowych produktów wystawców SPS. Od 2024 r. społeczność będzie mogła również komunikować się i wymieniać pomysłami podczas webinariów poświęconych bardzo aktualnym zagadnieniom automatyzacji.

Źródło: Mesago Messe Frankfurt

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę