Targi SPS doskonałą platformą biznesową dla branży automatyki

Według badania SPS stanowi doskonałą platformą biznesową Mesago Messe

Ponowny start targów SPS, który odbył się w dniach 8-10 listopada 2022 r. w Norymberdze, po raz kolejny przyciągnął do wielu wystawców i gości branżowych. Z ankiety dla zwiedzających i wystawców wynika, że wydarzenie spełniło wszystkie oczekiwania w zakresie informacji, innowacji i praktycznego znaczenia. 

999 wystawców skorzystało z możliwości nawiązania nowych kontaktów z klientami i wzmocnienia istniejących relacji biznesowych z odwiedzającymi. Ankieta przeprowadzona wśród zwiedzających potwierdziła również, że impreza przyciągnęła właściwą publiczność, ponieważ 78% zwiedzających targi jest zaangażowanych w podejmowanie decyzji dotyczących zamówień w swojej firmie. Program prezentacji dla ponad 4000 odwiedzających forum osobiście i online obejmował łącznie 120 prezentacji produktów, rozmów i dyskusji panelowych. 

Międzynarodowy udział 

Pomimo utrzymujących się ograniczeń w podróżowaniu w niektórych obszarach, na SPS 2022 wystawiły się firmy z 38 krajów, z czego 29% pochodziło spoza Niemiec. Po Niemczech, w pierwszej piątce krajów wystawiających się znalazły się Włochy, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Austria i Holandia. Udział międzynarodowych zwiedzających wzrósł z 26% w 2019 r. do 29%, co można było przypisać między innymi rosnącemu udziałowi firm ze Stanów Zjednoczonych. 

Zadowoleni zwiedzający 

Dla każdej firmy z branży budowy maszyn, SPS jest jednym z najważniejszych wydarzeń w zakresie automatyki, sterowania i techniki napędowej. Wspaniałe jest to, że masz wszystkich istotnych wystawców w jednym miejscu i dostęp do najnowszych produktów, rozwiązań i alternatyw z pierwszej ręki, a także masz możliwość bezpośredniego nawiązywania nowych kontaktów biznesowych przy jednoczesnym utrzymaniu istniejących – wyjaśnił Jürgen Lang, Electrical Engineering Strategic Purchaser w Reifenhäuser.

Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród odwiedzających odzwierciedlają wysoki poziom zadowolenia z wydarzenia, przy czym 95% z nich planuje powrót na targi w przyszłości. 91% ocenia wydarzenie jako ważne lub bardzo ważne dla ich firmy i poleci SPS swoim kolegom i klientom.

Kolejna edycja targów SPS odbędzie się w dniach 14-16 listopada 2023 r.

Źródło: Mesago Messe

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę