Siemens i NVIDIA rozszerzają współpracę w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji

Siemens i NVIDIA rozszerzają współpracę Siemens

Nowy produkt łączy oprogramowanie Siemens Xcelerator z interfejsami API NVIDIA Omniverse Cloud w celu tworzenia opartych na współpracy wizualizacji w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem generatywnej sztucznej inteligencji. Podczas NVIDIA GTC, Siemens i NVIDIA dołączą do HD Hyundai, aby podkreślić, w jaki sposób zintegrowana wizualizacja pomaga zaoferować lepsze zrozumienie i wgląd w sytuację.

Firma Siemens ogłosiła, że pogłębi swoją współpracę z firmą NVIDIA, aby pomóc w budowaniu metawersji przemysłowej. Siemens wprowadza wciągającą wizualizację opartą na nowych interfejsach API NVIDIA Omniverse Cloud do platformy Siemens Xcelerator, zwiększając wykorzystanie technologii cyfrowego bliźniaka opartej na sztucznej inteligencji. Na konferencji NVIDIA GTC firmy Siemens i NVIDIA zademonstrowały, w jaki sposób generatywna sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować wizualizację złożonych danych, umożliwiając fotorealizm, i pokazały, w jaki sposób zrównoważony producent statków HD Hyundai może wykorzystać ją do opracowywania nowych produktów.

Zrewolucjonizujemy sposób, w jaki produkty i doświadczenia są projektowane, wytwarzane i serwisowane. Na drodze do metawersji przemysłowej, ta następna generacja oprogramowania przemysłowego umożliwia klientom doświadczanie produktów tak, jak w prawdziwym świecie: w kontekście, w oszałamiającym realizmie i - w przyszłości - interakcję z nimi za pomocą języka naturalnego – powiedział Roland Busch, prezes i dyrektor generalny Siemens AG. – We współpracy z firmą NVIDIA wprowadzimy akcelerację obliczeń, generatywną sztuczną inteligencję i integrację Omniverse w całym portfolio Siemens Xcelerator.
 
Omniverse i generatywna sztuczna inteligencja napędzają ogromną transformację przedsiębiorstw przemysłowych – powiedział Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA. – Siemens udostępnia platformy NVIDIA swoim klientom i otwiera nowe możliwości dla liderów branży w zakresie budowania kolejnej fali cyfrowych bliźniaków obsługujących sztuczną inteligencję w każdej skali.
 
W kolejnej fazie tej współpracy firma Siemens wyda jeszcze w tym roku nowy produkt dla Teamcenter X, opartego na chmurze oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu (PLM) firmy Siemens, będącego częścią platformy Siemens Xcelerator. Zasilany technologiami NVIDIA Omniverse, zapewni zespołom inżynieryjnym możliwość tworzenia ultraintuicyjnego, fotorealistycznego, działającego w czasie rzeczywistym i opartego na fizyce cyfrowego bliźniaka, który eliminuje marnotrawstwo i błędy w przepływie pracy.

Konfigurowanie i dostosowywanie szczegółów w fotorealistycznych renderingach - takich jak definicje materiałów i środowiska oświetleniowe, wraz z innymi wspierającymi zasobami scenerii - zostanie znacznie przyspieszone dzięki generatywnej sztucznej inteligencji. Zadania, które wcześniej zajmowały dni, mogą zostać ukończone w ciągu kilku godzin, a dane inżynieryjne będą kontekstualizowane tak, jak wyglądałyby w prawdziwym świecie. Oprócz inżynierów, inni interesariusze - od zespołów sprzedaży i marketingu po decydentów i klientów - skorzystają z głębszego wglądu i zrozumienia rzeczywistego wyglądu produktu, umożliwiając bardziej świadome i szybsze podejmowanie decyzji.

We współpracy z firmą NVIDIA, Siemens zademonstrował tworzenie fotorealistycznych wizualizacji w czasie rzeczywistym dla HD Hyundai, lidera na rynku zrównoważonej produkcji statków. HD Hyundai opracowuje statki napędzane amoniakiem i wodorem, co jest złożonym procesem wymagającym nadzoru nad statkami, które mogą zawierać ponad siedem milionów dyskretnych części. HD Hyundai może wykorzystać nowy produkt do ujednolicenia i interaktywnej wizualizacji tych ogromnych zbiorów danych inżynierskich.

Od dawna ufamy Siemens Teamcenter w zakresie zarządzania cyklem życia produktu. W oparciu o to zaufanie i dzięki tej nowej współpracy będziemy mogli wizualizować i wchodzić w interakcje z cyfrowym bliźniakiem statków, jednocześnie wykorzystując generatywną sztuczną inteligencję do tworzenia obiektów i tła HDR w celu lepszego zrozumienia projektów w kontekście. Będzie to korzystne na wiele sposobów, ponieważ zmniejszy liczbę błędów, poprawi jakość obsługi klienta, a także zaoszczędzi czas i koszty – powiedział Taejin Lee, Chief Information Officer & Chief Digital Officer, HD Hyundai.

Źródło: Siemens

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę