Schneider Electric rozszerzy swoją ofertę o coboty

Schneider Electric rozszerzy swoją ofertę o coboty Schneider Electric

Jeszcze w tym roku oferta firmy Schneider Electric na polskim rynku zostanie rozbudowana o coboty. Lexium Cobot, pomagając ludziom w zadaniach, podczas których występuje prawdopodobieństwo odniesienia obrażeń, poprawi bezpieczeństwo miejsca pracy.

Wiele firm wdraża obecnie innowacje technologiczne, takie jak Lexium Cobot firmy Schneider Electric, aby zmniejszyć liczbę powtarzalnych, monotonnych zadań, które muszą wykonywać pracownicy. Dzięki temu rozwiązaniu roboty nie zastępują ludzi, ale stają się ich współpracownikami.

Lexium Cobot firmy Schneider Electric to wysoce wydajny, zaawansowany system robotyczny z technologią do bezproblemowego wykonywania nawet najbardziej złożonych zadań. Jest łatwy w konfiguracji i szybko integruje się z robotami wielonośnikowymi, robotami typu delta itp. Lexium Cobot posiada systemy bezpieczeństwa i certyfikaty, których nie mają inne roboty, dzięki czemu jest gotowy do pracy ramię w ramię z człowiekiem, wyręczając go w monotonnych, żmudnych, powtarzalnych lub wymagających fizycznie zadaniach.

Lexium Cobot, pomagając przy wszelkich żmudnych i powtarzalnych czynnościach, daje pracownikom możliwość skupienia się na zadaniach o wyższej wartości. Skutkuje to większą satysfakcją z pracy, a więc niweluje wskaźnik rotacyjności pracowników.

EcoStruxure Machine Expert Twin – nowe oprogramowanie do technologii cyfrowych bliźniaków, umożliwia projektowanie i praktyczne testowanie cobotów jeszcze przed wdrożeniem ich w świecie rzeczywistym. Pozwala to zminimalizować potencjalne błędy, które mogłyby mieć wpływ na bezpieczeństwo i wydajność operacji. Ułatwia również identyfikowanie możliwości dalszego zwiększenia wydajności, sprawdzanie poprawności rozwiązań oraz sprawia, że konserwacja cobotów jest łatwiejsza i tańsza. Mniejsza powierzchnia zajmowana przez robota, skrócony czas konfiguracji, łatwa integracja z istniejącym systemem i niższe koszty operacyjne pomagają przyspieszyć zwrot z inwestycji.

Wdrożenie Lexium Cobota zwykle wymaga jedynie minimalnych zmian w istniejących układach produkcyjnych. Aby zaadaptować cobota do indywidualnych potrzeb danego klienta, wystarczy szybka zmiana osprzętu. Prosta, przyjazna użytkownikowi aplikacja mobilna pozwala na ustawienie robota w dowolny sposób także osobom bez zaawansowanych umiejętności programowania. 

Nowe systemy wizyjne „patrzą” na otoczenie i dostosowują operacje, wybierając odpowiednie części modułowe potrzebne do wykonania zadania. Nowa generacja robotów jest ponadto mobilna i może integrować się z wieloma maszynami.

Źródło: Schneider Electric

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę