Ruszył pierwszy w Polsce Tesla Powerpack

Ruszył pierwszy w Polsce Tesla Powerpack Griffin Energy

Pod koniec ubiegłego roku do użytku oddana została pierwsza inwestycja w Europie Środkowej i Wschodniej wykorzystująca rozwiązania modułowe Powerpack Tesla w lokalnej sieci elektroenergetycznej.

W 2017 r. został oddany do użytku pierwszy komercyjny i największy na świecie wówczas magazyn energii w Australii oparty o technologię Tesla Powerpack o mocy 100 MW i pojemności 129 MWh. Tego typu magazyny energii zaprojektowano do funkcjonowania w sieci energetycznej w celu usprawniania jej pracy m.in. poprzez magazynowanie energii i jej uwolnienie w sytuacji przerw w dostawach. 

Instalacja w modułowym magazynie energii w Rzepedzi należącym do PGE Polska Grupa Energetyczna ma ok. 2,1 MW mocy i 4,2 MWh pojemności. Została zaprojektowana w celu wspierania niezawodności lokalnej sieci dystrybucyjnej. Inwestycja ta daje początek budowie systemu magazynów energii w Grupie PGE, zapowiedzianego w nowej strategii Grupy. Wykonawcą projektu jest polska firma Griffin Group Energy. 

Źródło: Griffin Group Energy

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę