Rozwiązania do zasilania firmy Analog Devices dostępne w Farnell

Farnell oferuje rozwiązania do zasilania od Analog Devices Farnell

Firma Farnell ogłosiła dodanie do oferty najnowszych produktów zasilających firmy Analog Devices. Układy scalone zarządzania energią i konwertery dodane do oferty zostały stworzone tak, aby spełniać najbardziej rygorystyczne wymagania w zakresie mocy dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych i technologii pakowania. 

Cieszymy się, że mamy w magazynie tak szeroką ofertę produktów ADI, w tym naprawdę duży wybór produktów zasilających. Pracując z ADI, możemy wyprzedzać konkurencję oraz zapewniać naszym klientom najnowsze i najlepsze technologie na rynku. Dążymy do tego, aby dostarczać klientom najbardziej innowacyjne produkty, co potwierdza dodanie do oferty tych nowych produktów firmy ADI – powiedział Jose Lok, Product Category Director, Semiconductors w firmie Farnell.

Najnowsze dostępne w Farnell produkty zasilające ADI obejmują:

LTM8080: regulator LTM8080 40VIN μModule zapewnia współczynnik odrzucenia wpływu zasilania dużej mocy (PSRR) z podwójnym niskim poziomem szumu 500 mA lub pojedynczym 1 A dla szerokiego zakresu zastosowań. Regulator μModule został zaprojektowany tak, aby spełniać najbardziej restrykcyjne wymogi dotyczące zasilania RF i może szczególnie dobrze sprawdzić się w przypadku układów PLL, VCO, mikserów oraz LNA. Może być również wykorzystany w zastosowaniach, gdzie niezwykle istotne jest użycie instrumentarium o bardzo niskim poziomie szumu, takiego jak szybkie, wysoce precyzyjne przetworniki danych. Nadaje się też do zastosowania w medycynie. Dotyczy to w szczególności sprzętu do obrazowania i diagnostyki, w przypadku którego kluczowe są wysoka dokładność oraz niezawodność.

MAXM17572AMC+ oraz MAXM17572EVKIT#: synchroniczna płyta buck i ewaluacyjna płyta konwertera DC/DC POL, składająca się z elementów MAXM17572AMC+ oraz MAXM17572EVKIT#, to zaawansowane narzędzie stworzone z myślą o szerokim zakresie zastosowań przemysłowych. Konwerter może regulować dystrybucję mocy, dzięki czemu jest idealny do stosowania w regulatorach FPGA i DSP w punktach obciążenia, a także jako regulator w punkcie obciążenia dla stacji bazowej. Ponadto można go wykorzystać w zastosowaniach związanych z HVAC i kontrolą budynków.

LTC4286 oraz EVAL-LTC4286-A1Z: LTC4286 sparowany z płytą ewaluacyjną EVAL-LTC4286-A1Z pełni funkcję zaawansowanego rozwiązania sterownikowego typu hot-swap. To wszechstronne połączenie zostało stworzone z myślą o różnorodnych zastosowaniach, w tym w systemach wysokiej dostępności dla serwerów, systemów zasilających pracujących przy napięciu 12 V, 24 V, 48 V i 54 V oraz w warunkach przemysłowych. LTC4286 zapewnia stabilną wydajność i niezawodność, dzięki czemu jest ważnym elementem systemów, w przypadku których kluczowe znaczenie ma nieprzerwane dostarczanie zasilania i ochrona przed jego awarią.

LTC9111 oraz EVAL-SPoE-KIT-AZ: technologia Ethernetu jednoparowego została stworzona, aby doskonale sprawdzać się w kluczowych zastosowaniach związanych z zasilaniem i danymi. Obejmują one automatykę budynkową i przemysłową, systemy bezpieczeństwa oraz sterowania ruchem. Zestaw ewaluacyjny EVAL-SPoE-KIT-AZ wykazuje interoperacyjność LTC9111 (PD) w celu dostarczania zasilania przez Ethernet jednoparowy, co zapewnia najwyższą wydajność i skuteczność. To kluczowy element systemów, które wymagają niezawodnej dystrybucji energii i zarządzania w warunkach krytycznych zastosowań.

MAX25263 oraz MAX25262: MAX25263 oraz MAX25262 to wysokowydajne przetwornice mini-buck 2 A i 3 A do zastosowania w branży motoryzacyjnej. Zapewniają niezwykłe możliwości dzięki natężeniu wejściowemu 65 V, a także niskiemu Iq i EMI. Te wszechstronne komponenty idealnie nadają się do wykorzystania w szerokiej gamie zastosowań motoryzacyjnych, takich jak zestawy wskaźników motoryzacyjnych, systemy dystrybucji zasilania DC, systemy motoryzacyjne z podwójnym akumulatorem, a także jednostki do nawigacji i głowice radiowe.

MAX66301-25XEVKIT: ten system obejmuje znacznik MAX66250 oraz zestaw ewaluacyjny MAX66301. Zestaw ewaluacyjny MAX66301 obsługuje zarówno czytnik RFID zgodny z ISO 15693, jak i koprocesor SHA-3 DeepCover Secure Authenticator. MAX66301-25XEVKIT to wszechstronne rozwiązanie stworzone do wykorzystania w szerokiej gamie zastosowań. Szczególnie dobrze nadaje się do uwierzytelniania i kalibracji czujników medycznych, konfiguracji i monitorowania jednorazowych elementów peryferyjnych, monitorowania zasobów oraz zabezpieczania wbudowanych systemów z aktywnym NFC. Zaawansowane funkcje zapewniają bezkontaktowe rozwiązanie do weryfikacji produktów i bezpiecznego zarządzania funkcjami oraz urządzeniami peryferyjnymi w różnych zastosowaniach.

LTC3313 oraz EVAL-LTC3313EV-A-Z: wszechstronna, wysokoprądowa konfiguracja 15 A LTC3313 oraz towarzysząca jej płyta ewaluacyjna EVAL-LTC3313EV-A-Z sprawdzą się w szerokiej gamie zastosowań obejmującej branżę motoryzacyjną, przemysłową i komunikacyjną. Może być też stosowany w jednostkach zasilających do serwerów i urządzeniach telekomunikacyjnych, przyczyniając się do wydajnego oraz niezawodnego zarządzania zasilaniem. Ponadto jest to niezrównany wybór w przypadku systemów dystrybucji zasilania DC (POL). Pełni również funkcję niezawodnego źródła zasilania dla elementów FPGA, ASIC i zasilaczy rdzeni procesorów, dzięki czemu pomaga uzyskać stabilne oraz zoptymalizowane dostarczanie mocy.

MAX25169ATM/V+ oraz MAX25169EVKIT#: ten podświetlany, 6-kanałowy sterownik kontrolowany za pomocą I²C z funkcjami ASIL B oferuje wiele imponujących właściwości i zalet. MAX25169ATM/V+ oraz MAX25169EVKIT# wykorzystuje hybrydowe przyciemniane, wzmacniając EMI oraz wydajność akustyczną przy jednoczesnym wyższym współczynniku przyciemnienia. Oferuje również płynną funkcję wygaszania/rozjaśniania, dzięki czemu przejście pomiędzy różnymi poziomami jasności odbywa się bez problemów. Dzięki funkcji odczytu termicznego, możliwości programowania I²C i elastyczności w zakresie całej sekwencji ten sterownik zapewnia wyjątkowy poziom kontroli oraz możliwości dostosowania, dzięki czemu jest cennym dodatkiem w zastosowaniach motoryzacyjnych.

LTM4702EY#PBF oraz EVAL-LTM4702-AZ:  LTM4702 to kompletny, impulsowy regulator obniżający napięcie Silent Switcher® μModule 8 A w wyjątkowo małej obudowie BGA 6,25 mm × 6,25 mm × 5,07 mm. Wykorzystuje architekturę Silent Switcher z wewnętrznymi kondensatorami z obejściem typu hot loop, aby uzyskać jednocześnie niski poziom EMI i wysoką wydajność, co sprawia, że urządzenie idealnie nadaje się do zastosowań wrażliwych na szum, takich jak telekomunikacja, sieci i urządzenia przemysłowe. 

MAX17554 oraz MAX17554AEVKIT#: MAX17554, połączony z MAX17554AEVKIT# w ultrakompaktowej formie, to wysoce zintegrowane rozwiązanie przetwornicy DC/DC, zaprojektowane z możliwością uzyskania 60 V i 50 mA na wyjściu. Ta bogato wyposażona przetwornica DC/DC sprawdzi się w wielu kluczowych zastosowaniach. Znajdzie zastosowanie w automatyzacji zakładu produkcyjnego, gdzie wydajność i niezawodność to kluczowe elementy zapewniające płynne działanie.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę