Rockwell Automation nabywa firmę Plex

Rockwell Automation nabywa firmę Plex Rockwell Automation

Rockwell Automation, najprawdopodobniej największa na świecie firma zajmująca się automatyką przemysłową i transformacją cyfrową, oraz Plex Systems, czołowa, oparta na chmurze, platforma produkcji inteligentnej działająca na dużą skalę, ogłosiły nabycie przez firmę Rockwell Automation firmy Plex. Wartość transakcji opiewa na kwotę za 2,22 mld USD.

Wiodąca i oparta na systemie subskrypcji platforma produkcji inteligentnej firmy Plex Systems pozwala przyspieszyć cyfrową transformację klientów i poprawia widoczność w kompleksowych systemach produkcji, dzięki łatwym do wdrożenia rozwiązaniom opartym na chmurze. Plex oferuje jedyną jednoinstancyjną platformę produkcyjną SaaS dla wielu dzierżawców działającą na dużą skalę, obejmującą zaawansowane systemy realizacji produkcji oraz funkcje zarządzania jakością i łańcuchem dostaw. Firma obsługuje ponad 700 klientów i wykonuje ponad 8 miliardów transakcji dziennie. Możliwości oprogramowania Plex będą dodatkowo różnicowane dzięki dostępowi spółki Rockwell do globalnego rynku, uzupełniającej wiedzy branżowej i zdolności do przekształcania danych w czasie rzeczywistym w praktyczne informacje.

Strategia realizacji koncepcji Connected Enterprise przyspieszy

Nabycie Plex przyspieszy naszą strategię realizacji koncepcji Connected Enterprise, skracając czas uzyskiwania korzyści dla naszych klientów, ponieważ coraz częściej wdrażają oni rozwiązania chmurowe w celu poprawy elastyczności, sprawności i zrównoważonego rozwoju w swoich operacjach –  powiedział Blake Moret, prezes i dyrektor generalny Rockwell Automation. – Połączenie najnowocześniejszej technologii chmury firmy Plex z istniejącą ofertą oprogramowania i doświadczeniem w zakresie domen spółki Rockwell zwiększy wartość dla klienta i stworzy więcej możliwości osiągnięcia sukcesu. Zakup przyspieszy również wzrost naszych przychodów z oprogramowania i wzmocni nasze roczne, cykliczne strumienie przychodów.

Coraz większym wyzwaniem dla producentów staje się pilna potrzeba zwiększenia produkcji i poprawy elastyczności przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności i zapewnieniu zgodności z przepisami. Firmy coraz częściej starają się unowocześnić swoje systemy produkcyjne za pomocą nowoczesnych, opartych na chmurze systemów realizacji produkcji, które są łatwe do wdrożenia, użytkowania i konserwacji. Platforma firmy Plex pomaga klientom łączyć, automatyzować, monitorować i analizować pracę i połączone łańcuchy dostaw.

Rockwell wierzy w moc danych i technologii, które mogą przekształcać operacje produkcyjne i przemysłowe – powiedział Brian Shepherd, SVP ds. oprogramowania i sterowania w Rockwell Automation. – Wraz z zaawansowanymi możliwościami konserwacji i zarządzania aktywami, jakie zapewnia niedawne przejęcie firmy Fiix, po sfinalizowaniu przejęcia firmy Plex spółka Rockwell będzie dysponowała silnym portfolio opartych na chmurze rozwiązań na potrzeby systemów produkcyjnych naszych klientów.

Plex. Coś więcej niż firma?

Plex od zawsze jest czymś więcej niż tylko firmą – powiedział Bill Berutti, dyrektor generalny Plex. – Jesteśmy liderem na drodze do inteligentnej produkcji i zaufanym partnerem ponad 700 firm produkcyjnych na całym świecie. Połączenie sił ze spółką Rockwell to świetna informacja dla naszych klientów, partnerów i pracowników, ponieważ zwiększymy nasz zasięg i wpływy oraz przyspieszymy naszą misję przeniesienia produkcji do chmury.

Firma Plex zostanie zgłoszona jako część segmentu operacyjnego ds. oprogramowania i sterowania spółki Rockwell, który zapewnia szeroką ofertę sprzętu i oprogramowania do projektowania, obsługi i konserwacji systemów automatyzacji produkcji i zarządzania. W ramach przejęcia spółka Rockwell powita ponad 500 nowych, wysoce zaangażowanych pracowników. Zakup zostanie sfinansowany poprzez połączenie środków pieniężnych oraz krótko- i długoterminowych należności. Z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków zamknięcia i zakończenia przeglądu regulacyjnego oczekuje się, że przejęcie zostanie sfinalizowane w czwartym kwartale roku obrotowego spółki Rockwell.

Źródło: Rockwell Automation

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę