elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Renex i Mikro-Automatyka zacieśniają współpracę

Pixabay
Reklama
Reklama

Mikro-Automatyka z Gdańska to firma działająca niemal od 20 lat i specjalizująca się w bardzo precyzyjnej produkcji pakietów elektronicznych. Przedsiębiorstwo dostarcza szeroki wachlarz usług, obejmujący montaż SMT i THT, wsparcie logistyczne oraz projektowe. Grupa Renex z kolei specjalizuje się w dostarczaniu szeroko pojętego wsparcia właśnie w tego typu działalności.

Rok 2020 i początek 2021 pokazał nam, że mamy w firmie duże zapotrzebowanie na dwie wysoko wydajne i wymienne linie produkcyjne, stąd decyzja o wzmocnieniu naszej drugiej linii o maszynę YSM10. Obie linie uzyskały w ten sposób realną wydajność do 50 tys. elementów na godzinę każda. Ta rozbudowa ma dla nas duże znaczenie pod kątem niezawodności. Dysponujemy nowym parkiem maszynowym w postaci dwóch niezależnych linii, dwóch niezależnych pieców 15-strefowych, dwóch stanowisk AOI na kontroli i dodatkowych 7 mikroskopów stereoskopowych. Daje to naszym klientom pewność najwyższej jakości, terminowości i niezawodności montowanych u nas urządzeń – komentuje Michał Szypliński, właściciel Mikro-Automatyki.

Reklama

Zaimplementowany w firmie Mikro-Automatyka automat Yamaha YSM10 został stworzony w celu zagwarantowania najwyższej wydajności i precyzji w warunkach intensywnej eksploatacji. Jest to najszybsze urządzenie w swojej klasie, o wydajności do 46000 CPH (wg normy IPC), zachowujące przy tym precyzję na poziomie ±0.025 mm. Montaż może przebiegać na płytkach o wielkości nawet 510x460 mm. Automat w standardzie wyposażony jest w odcinacz taśmy z przodu i z tyłu, co znacznie pomaga w utrzymaniu porządku i utylizacji odpadów. Możliwe jest również rozszerzenie jego funkcjonalności o weryfikację współpłaszczyznowości, automatyczny zapis ustawień, zmieniacz tacek, multikamerę czy też system UPS.

Reklama

Źródło: Renex

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama