Renex i Mikro-Automatyka zacieśniają współpracę

Renex i Mikro-Automatyka zacieśniają współpracę Pixabay

Mikro-Automatyka z Gdańska to firma działająca niemal od 20 lat i specjalizująca się w bardzo precyzyjnej produkcji pakietów elektronicznych. Przedsiębiorstwo dostarcza szeroki wachlarz usług, obejmujący montaż SMT i THT, wsparcie logistyczne oraz projektowe. Grupa Renex z kolei specjalizuje się w dostarczaniu szeroko pojętego wsparcia właśnie w tego typu działalności.

Rok 2020 i początek 2021 pokazał nam, że mamy w firmie duże zapotrzebowanie na dwie wysoko wydajne i wymienne linie produkcyjne, stąd decyzja o wzmocnieniu naszej drugiej linii o maszynę YSM10. Obie linie uzyskały w ten sposób realną wydajność do 50 tys. elementów na godzinę każda. Ta rozbudowa ma dla nas duże znaczenie pod kątem niezawodności. Dysponujemy nowym parkiem maszynowym w postaci dwóch niezależnych linii, dwóch niezależnych pieców 15-strefowych, dwóch stanowisk AOI na kontroli i dodatkowych 7 mikroskopów stereoskopowych. Daje to naszym klientom pewność najwyższej jakości, terminowości i niezawodności montowanych u nas urządzeń – komentuje Michał Szypliński, właściciel Mikro-Automatyki.

Zaimplementowany w firmie Mikro-Automatyka automat Yamaha YSM10 został stworzony w celu zagwarantowania najwyższej wydajności i precyzji w warunkach intensywnej eksploatacji. Jest to najszybsze urządzenie w swojej klasie, o wydajności do 46000 CPH (wg normy IPC), zachowujące przy tym precyzję na poziomie ±0.025 mm. Montaż może przebiegać na płytkach o wielkości nawet 510x460 mm. Automat w standardzie wyposażony jest w odcinacz taśmy z przodu i z tyłu, co znacznie pomaga w utrzymaniu porządku i utylizacji odpadów. Możliwe jest również rozszerzenie jego funkcjonalności o weryfikację współpłaszczyznowości, automatyczny zapis ustawień, zmieniacz tacek, multikamerę czy też system UPS.

Źródło: Renex

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę