Pulpit operatorski HMI nowym produktem Mitsubishi Electric

Mitsubishi Electric

Rozszerzony zakres temperatur pracy od -20°C do + 65°C i stopni ochrony IP67F/IP66F to nowe funkcje terminalu operatorskiego firmy Mitsubishi Electric. Dzięki temu pupit sprawnie działa w trudnych i wymagających warunkach. Czyszczenie wodą pod wysokim ciśnieniem lub używanie w aplikacjach, które zwykle pracują na zewnątrz, nie wymaga stosowania dodatkowych środków ochrony.

Podczas gdy standardowe pulpity operatorskie zazwyczaj charakteryzują się zakresem temperatur pracy od 0 do 55°C, rozszerzony zakres temperatur oznacza, że ​​może być użytkowany w cięższych warunkach bez potrzeby stosowania dodatkowego grzania w niskich temperaturach lub wentylatorów i klimatyzatorów w wysokich temperaturach. Może to znacznie obniżyć koszty eksploatacji u producentów żywności i napojów jak również w przypadku rozwiązań w energetyce, a także zapewnia większą elastyczność w przypadku pracy w skrajnych temperaturach.

Tam, gdzie wymagana jest praca w warunkach o dużym nasłonecznieniu, terminal zapewnia podwyższoną odporność na promieniowanie UV, dodatkowo czytelność ekranu, przy silnym oświetleniu została zwiększona dzięki zastosowaniu panelu LCD i specjalnej powłoce eliminującej odblaski. Ponadto ze względu na aluminiową obudowę od frontu panel może być stosowny w maszynach, gdzie występują wstrząsy i drgania o dużym natężeniu.

Poza zwiększoną wytrzymałością i trwałością, użytkownicy pulpitu operatorskiego otrzymują wszystkie funkcje i opcje paneli serii GOT2000. Są to między innymi różne interfejsy komunikacyjne, jak dwa porty Ethernet, interfejs bezprzewodowej sieci LAN, USB, RS232 i RS422/485. Oprócz tego, informacje wyświetlane na ekranie mogą być uzupełnione o ostrzeżenia dźwiękowe, poprzez wyjście Audio. Funkcja GOT Mobile firmy Mitsubishi Electric zapewnia wizualizację pracy maszyny w czasie rzeczywistym za pomocą zdalnych urządzeń, takich jak tablety, smartfony i komputery PC. Wszystkie te funkcje pomagają zwiększyć wydajność i zmniejszyć całkowity koszt eksploatacji maszyn.

Oprócz zastosowań w branży spożywczej i napojów oraz energetycznej, do innych zastosowań teminalu należy przemysł maszyn ciężkich, systemy parkingowe, stacje kolektorów słonecznych, stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych i urządzenia transportowe/dokowe.

Źródło: Mitsubishi Electric

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę