Popularne drukarki do etykiet logistycznych GS1

Popularne drukarki do etykiet logistycznych GS1 Citizen

Etykieta logistyczna GS1 funkcjonuje powszechnie jako zbiór światowych standardów. Dzięki temu jest jest czytelna dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw. Odczyt etykiety bez zbędnej zwłoki umożliwia jej duży format – A5 lub A4. Oprócz tego liczy się także jakość nadrukowanych informacji. Aby lepiej zorientować się w tej tematyce, warto zapoznać się z wiadomościami przedstawionymi poniżej.

Citizen CL-S6621, czyli biurkowa drukarka etykiet logistycznych

Citizen CL-S6621 to jedyna dostępna na rynku biurkowa drukarka etykiet logistycznych. Trwały i precyzyjny mechanizm druku pozwala na wydruk etykiet o maksymalnej szerokości 178 mm, a dzięki kompaktowej obudowie drukarki, umożliwiającej m.in. wydruk etykiet logistycznych, sprzęt zmieści się nawet na niewielkiej powierzchni. Ponadto obudowa typu Hi-Open™ gwarantuje swobodny dostęp do mediów, pozwalając na ich szybką wymianę, a głowica drukująca o rozdzielczości 203 dpi zapewnia czytelny druk kodów kreskowych i podstawowych opisów, które są drukowane z maksymalną prędkością 150 mm/s.

Zaawansowana Printronix T8000 ODV

Tego typu drukarka oferuje m.in. szeroki wachlarz konfiguracji oraz możliwość doposażenia w weryfikator kodów kreskowych. Sprzęt ten w zależności od modelu pozwala na druk w rozdzielczości 203 dpi (model T82X6) lub 300 dpi (model T83X6), przy czym w obu przypadkach nośnik może mieć maksymalnie 172,70 mm szerokości. Ryzyko użycia nieczytelnej dla skanerów etykiety jest zminimalizowane dzięki laserowemu weryfikatorowi kodów kreskowych, co gwarantuje funkcjonalność etykiety w całym procesie logistycznym.

Drukarka etykiet TSC MH261

Drukarka serii MH261 to nowe urządzenie w ofercie tajwańskiego producenta. Klasyczna budowa modułu drukującego oraz mechanizm samodiagnostyki głowicy drukującej TPH Care gwarantują dobrą jakość wydruku na nośnikach o maksymalnej szerokości 172,70 mm. Operatorzy drukarki z pewnością docenią też kolorowy, dotykowy wyświetlacz oraz duże klawisze funkcyjne, które sprawiają, że obsługa sprzętu jest prosta i intuicyjna. Ponadto w przypadku druku etykiet bezklejowych na palety warto rozważyć dodatkowo zakup obcinarek standardowej lub wzmocnionej.

Zebra ZT620 RFID

Drukarka ta jest uważana za następcę legendarnych drukarek serii Xi4 - Model ZT620. Umożliwia ona zadrukowywanie etykiet o maksymalnej szerokości 178 mm. Koder RFID z kolei pozwala na kodowanie i drukowanie również tagów/etykiet UHF. Ponadto klienci w tym przypadku mogą znaleźć także szeroki wachlarz interfejsów (USB 2.0, port szeregowy, RS232, Gigabit Ethernet, Bluetooth 4.0, 802.11ac), co pozwala na łatwą integrację urządzenia w dowolnych warunkach pracy.

Drukarka do systemów automatycznej aplikacji etykiet - Zebra ZE500

W tym dostępnym na rynku module drukującym przeznaczonym do systemów automatycznej aplikacji etykiet zastosowano zaawansowane mechanizmy drukujące, a tym samym uzyskano tym samym gwarancję nieprzerwanej pracy drukarki przez 24 godziny na dobę. Dla modelu ZE500-6 umożliwiono zastosowanie maksymalnej szerokości nośnika 180 mm. Przy stosowaniu głowicy o rozdzielczości 203 dpi nadruk powstaje z prędkością do 305 mm/s.

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę