Platforma do budowania zdalnych inżynieryjnych systemów sprzętowych

Platforma do budowania inżynieryjnych systemów sprzętowych DigiKey

Firma DigiKey ogłosiła premierę systemu Prism4 firmy LabsLand, stanowiącego strukturę modułową umożliwiającą szybsze i sprawniejsze budowanie interaktywnych, zdalnych systemów sprzętowych działających w czasie rzeczywistym.

Projekt Prism4 obsługuje zdalne systemy sprzętowe z użyciem kamer, lamp modułowych i płytek ewaluacyjnych. Platforma zawiera również zestaw podstaw do stołów roboczych Phase Dock, na których można mocować urządzenia za pomocą zatrzasków i suwaków.

Każdy system Prism4 zawiera gotowe do wysyłki systemy sprzętowe Prism4, które są dostępne dla różnych technologii, w tym dla bezpośrednio programowalnych macierzy bramek (FPGA), wybranych mikroprocesorów i mikrokontrolerów. Ponadto możliwości rozbudowy systemu Prism4 pozwalają na tworzenie zdalnych laboratoriów na potrzeby innych dziedzin, umożliwiając ich różnorodne wykorzystanie, np. do zdalnej edukacji i szkoleń z wykorzystaniem rzeczywistego sprzętu.

Firma LabsLand stworzyła niesamowitą technologię, która umożliwia zdalne sterowanie platformami sprzętowymi z dowolnego miejsca na świecie, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu – mówi David Sandys, starszy dyrektor ds. marketingu technicznego w DigiKey. – Dzięki współpracy z firmą LabsLand nad projektowaniem i uruchomieniem platformy Prism4, firma DigiKey może teraz zaoferować to rozwiązanie technologiczne studentom, szkołom, inżynierom i projektantom na całym świecie, umożliwiając im ewaluację i edukację w czasie rzeczywistym.

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy przenieść naszą współpracę z firmą DigiKey na wyższy poziom dzięki wprowadzeniu na rynek rozwiązania Prism4, które oferuje nowe funkcje oraz większą elastyczność i niezawodność – mówi Pablo Orduna, założyciel i dyrektor generalny LabsLand.Firma DigiKey pomogła nam w kontynuowaniu naszej misji zapewnienia powszechnego dostępu do rzeczywistych laboratoriów z prawdziwymi przyrządami i sprzętem.

Początkowo opracowane dla placówek edukacyjnych zdalne inżynieryjne systemy sprzętowe firmy LabsLand dają inżynierom, studentom i nauczycielom dostęp do rozwiązań sprzętowych i programowych, których ceny często są dla nich zaporowe. Dzięki opracowaniu i wprowadzeniu na rynek za pośrednictwem firmy DigiKey platformy Prism4, inżynierowie, projektanci i dostawcy mają dostęp do platformy inżynierii zdalnej, dającej im możliwość przeprowadzania demonstracji, ewaluacji i testów oraz etapu projektowania produktów, umożliwiając tym samym wypróbowanie sprzętu przed jego zakupem. Inżynierowie programiści mogą również korzystać z platformy do nauki i opracowywania kodu oraz programowania zdalnych obiektów docelowych przy użyciu rzeczywistego sprzętu zamiast symulatorów. System sprzętowy Prism4 umożliwia użytkownikom sterowanie platformami docelowymi i interakcję z nimi, zapewniając jednocześnie informacje zwrotne w postaci wideo, pokazujące wyniki w czasie rzeczywistym.

Firma DigiKey zaangażowała się we współpracę z dostawcą usług integracji projektów, aby przyspieszyć proces projektowania, a następnie współpracowała z firmami Phase Dock i LabsLand nad produktem końcowym.

Źródło: LabsLand i DigiKey

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę