Pierwsze na rynku nieprostokątne piankowo-tkaninowe uszczelki ekranujące EMI

Pierwsze na rynku nieprostokątne uszczelki ekranujące EMI Parker Hannifin

Chomerics Division korporacji Parker Hannifin, światowego lidera w dziedzinie technologii ruchu i sterowania, wprowadza na rynek SOFT-SHIELD 3800, czyli elektrycznie przewodzące uszczelki uziemiające i ekranujące EMI z tkaniną na silikonowej piance, do zastosowań w urządzeniach elektronicznych o niskiej sile zamykania i w wysokich temperaturach. Profile SOFT-SHIELD 3800, pierwsze tego typu produkty na rynku, mają złożone i unikalne, nieprostokątne kształty i stanowią rozszerzenie oferty konwencjonalnych profili prostokątnych z serii SOFT-SHIELD 3700 firmy Parker.

Zarówno SOFT-SHIELD 3800, jak i 3700 to oszczędne rozwiązania do ekranowania przeciwzakłóceniowego EMI i uziemiania w urządzeniach elektronicznych stosowanych w różnych branżach. Produkt zapewnia skuteczność ekranowania 100 dB w zakresie od 20 MHz do 10 GHz.

Te nowatorskie elementy można z powodzeniem stosować między innymi w płytach czołowych i wkładach serwerów komputerowych, elektronice użytkowej, obudowach urządzeń elektronicznych, uszczelkach drzwiowych oraz uszczelkach EMI do okien i odpowietrzników. Dzięki zakresowi temperatury roboczej do 125°C i klasie palności UL 94 V-0 uszczelki SOFT-SHIELD 3800 doskonale nadają się do zastosowań wysokotemperaturowych.

SOFT-SHIELD 3800 zawiera taftę poliestrową pokrytą przewodzącą warstwą niklu i miedzi, która owinięta jest wokół otwartokomórkowej pianki silikonowej. Dzięki odporności na ścieranie i ścinanie uszczelka zapewnia uziemienie od punktu do punktu, tworząc elektrycznie przewodzący układ eliminujący luki w ekranowaniu EMI.

Do zapewnienia skutecznego styku elektrycznego produkt ten zwykle wymaga siły zamknięcia mniejszej niż 80 g/mm. Odkształcenie po ściśnięciu nie przekracza 10%, co zapewnia niezawodne i powtarzalne ekranowanie w całym okresie eksploatacji urządzenia. Gdy chodzi o ekranowanie i uziemienie, SOFT-SHIELD 3800 stanowi doskonałą alternatywę wobec tradycyjnych styków sprężynowych – wyjaśnia Ben Nudelman, kierownik ds. globalnego rynku w Chomerics Division.

Dostępnych jest kilkadziesiąt standardowych części SOFT-SHIELD 3800, zgodnych z wymaganiami RoHS i REACH, które oferowane są zarówno luzem, jak i przycinane na wymaganą długość. Ponadto na zamówienie firma Parker oferuje profile niestandardowe. Produkt dostarczany jest z przewodzącym lub nieprzewodzącym klejem PSA lub bez kleju.

Źródło: Parker Hannifin

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę