Pern stworzy nowe zbiorniki w Rejowcu i Boronowie

Pern

Pern podpisał umowę z Konsorcjum Mostostal Warszawa i Mostostal Płock na rozbudowę Baz Paliw w Boronowie i Rejowcu. Dzięki porozumieniu powstaną dwa zbiorniki magazynowe o pojemności 32 tys. m³ każdy dla produktów naftowych kl. III w Rejowcu oraz zbiornik magazynowy 10 tys. m³ w Boronowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą. 

Ze strony Pern umowę podpisali Tadeusz Zwierzyński i Zdzisław Koper, wiceprezesi Spółki. Ze strony konsorcjum byli to Jacek Szymanek - prezes Mostostal Płock, Robert Kowalski - członek Zarządu Mostostal Płock oraz Paweł Żbikowski - dyrektor Obszaru Energetyki i Przemysłu Mostostal Warszawa.

Zadania inwestycyjne w Rejowcu i Boronowie realizowane są w ramach II etapu rozbudowy pojemności magazynowych w Bazach Paliw Pern. W ramach tego etapu zostaną wybudowane dwa zbiorniki po 10 tys. m³ każdy w Emilianowie oraz zbiornik o pojemności 32 tys. m³ w Małaszewiczach. Spółka zawarła już umowę na realizację robót budowlanych w tych lokalizacjach z Konsorcjum Naftoremont-Naftobudowa. - Projekt ten jest elementem realizacji strategicznych inwestycji dla bezpieczeństwa energetycznego Polski - skomentował Tadeusz Zwierzyński, wiceprezes Pern, w czasie wystąpienia przed podpisaniem kontraktu.

Przypomnijmy, że trwa już budowa zbiornika o pojemności 32 tys. m³ w Koluszkach. Rozpoczęła się również procedura wyboru wykonawcy na budowę dwóch zbiorników oraz infrastruktury im towarzyszącej w Bazie Paliw w Dębogórzu. Każdy zbiornik ma mieć pojemność 32 tys. m³. Drugi etap rozbudowy pojemności zwiększy pojemność baz paliwowych Pern łącznie o 222 tys. m³, czyli o około 12%. Zakończenie etapu planowane jest w połowie 2021 r.

Źródło: Pern

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę