„Path to Programmable III” – program szkoleniowy obejmujący zestaw do tworzenia układów SoC

Program obejmujący zestaw do tworzenia układów SoC Farnell

element14, społeczność Avnet, wraz z firmą AMD uruchomiła niedawno projekt „Path to Programmable III” — bezpłatny program szkoleniowy obejmujący zestaw do tworzenia układów SoC opartych na FPGA oraz etap projektowania/budowy, w ramach których wybrani uczestnicy będą mieli okazję wygrać nagrody o wartości sięgającej 4000 dolarów.

„Path to Programmable III” to trzecia sesja w ramach zorganizowanego przez społeczność element14 szkolenia dotyczącego układów SoC (System-on-Chip) opartych na FPGA. Pierwsza edycja projektu miała miejsce w 2018 r. i koncentrowała się na programowalnych urządzeniach logicznych (PLD) oraz obejmowała płytkę rozwojową AVNET MiniZed, opartą na SoC Zynq-7000 od AMD. Druga edycja w 2019 r. oferowała bardziej zaawansowane możliwości nauki oraz wykorzystania płytki rozwojowej AVNET Ultra96-V2, opartej na układzie Zynq UltraScale+ MPSoC od AMD.

„Path to Programmable III” oferuje jeszcze wyższy poziom dzięki ustrukturyzowanemu szkoleniu na płytkach MiniZed i Ultra96-V2. Po każdym etapie szkolenia przewidziana jest część projektowa. Aby zmobilizować uczestników do jeszcze większego zaangażowania społeczność element14 oferuje aż 4000 dolarów w nagrodach oraz cztery różne ścieżki projektowe.

Seria szkoleń „Path to Programmable III” oferuje naszym członkom wyjątkową możliwość rozwoju zawodowego, a ponieważ technologia programowalna napędza innowacje w różnych gałęziach przemysłu, szkolenie to wyposaży uczestników w wiedzę i narzędzia umożliwiające rozwój kariery zawodowej — powiedziała Dianne Kibbey, global head of Community and Social Media w element14. – Nie możemy się doczekać żeby zobaczyć co stworzą nasi uczestnicy i czekamy na dalsze innowacje, które przyniesie technologia programowalna. 

Po ukończeniu modułów szkoleniowych dla MiniZed i Ultra96-V2 uczestnicy zaprojektują i zbudują projekt, podążając jedną z czterech ścieżek projektowych:

  • Ścieżka „Wizja”: Wbudowana/maszynowa wizja, rozpoznawanie twarzy, wideo akcelerowane SI, strumieniowanie obrazu/wideo
  • Ścieżka „Technologia podstawowa”: SI/uczenie maszynowe, łączność, DSP, Ethernet
  • Ścieżka „Rynek”: Zdrowie, dom, gry, przemysł
  • Ścieżka „Środowisko”: Brud i rośliny, ulice i autostrady, zwierzęta domowe, woda i oceany

Zgłoszenia można nadsyłać do 30 kwietnia. Lista uczestników zostanie ogłoszona 3 maja. Szkolenie rozpocznie się 12 maja, a 14 lipca ruszy faza projektowania/budowy. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w sierpniu 2023 r. 

Społeczność element14 przyzna zwycięzcy nagrodę główną w postaci oscyloskopu cyfrowego MP720025 US oraz laptopa do gier HP OMEN 17-ck1020nr 17,3" o wartości 1900 dolarów. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma oscyloskop MP720644 US CAL DU o wartości 1000 dolarów. Zdobywca trzeciego miejsca otrzyma kamerę termowizyjną FLIR C3-X WIFI o wartości 600 dolarów. Zdobywca czwartego miejsca otrzyma ręczny multimetr cyfrowy FLUKE-175 ESFP o wartości 400 dolarów. 

Źródło: Farnell 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę