Koniec pierwszej edycji programu Path to Programmable

Farnell

Internetowa społeczność inżynierska, ogłosiła pomyślne ukończenie kursu dla inżynierów, zatytułowanego „Path to Programmable”. Program ten został zasponsorowany przez firmy Avnet oraz Xilinx i opracowany, by spopularyzować wykorzystanie układów programowalnych w projektach urządzeń elektronicznych.

W szkoleniu wzięło udział pięciu członków społeczności. Zostali oni przeszkoleni z technologii FPGA/SoC, dzięki czemu byli w stanie szybciej zrozumieć na czym polegają te technologie, poznać powiązane z nimi narzędzia deweloperskie oraz nauczyć się procesu projektowego dla takich układów. Układy FPGA i SoC to kluczowe elementy, pozwalające na tworzenie inteligentnych, połączonych ze sobą systemów, na potrzeby szerokiego zakresu różnorodnych, nowoczesnych aplikacji, począwszy od zastosowań w aeronautyce i wojskowości, przez motoryzację, centra danych, wysoce wydajne systemy obliczeniowe, przemysłowy Internet Rzeczy i medycynę, a kończąc na systemach komunikacji komórkowej 5G.

Inżynierowie biorący udział w programie otrzymali wsparcie mentorskie od ekspertów ze społeczności element14 oraz z zespołów inżynierskich firm Xilinx i Avnet. W ramach pomocy dostarczono im materiały edukacyjne z serii „element14 Essentials” na temat programowalnych obwodów logicznych i FPGA. Przekazano im także płytki deweloperskie Avnet Minized, na których znajduje się jednordzeniowy układ Zynq 7Z007S, a które przeznaczone są dla osób rozpoczynających projektowanie z użyciem układów Zynq SoC. Na koniec programu inżynierowie budowali swoje własne projekty, korzystając z umiejętności, jakie nabyli w trakcie szkolenia.

Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media w społeczności element14 powiedziała, że - Popularyzacja wykorzystania obwodów programowalnych, takich jak np. układy FPGA w dronach, sieciach bezprzewodowych, centrach danych, Internecie Rzeczy i w zaawansowanych systemach wspomagania kierowcy, czynią to szkolenie nie tylko bardzo aktualnym, ale też niezwykle ważnym, jeśli wziąć pod uwagę konieczność wykształcenia kolejnego pokolenia inżynierów. Ten nowy program, opracowany z myślą o społeczności element14, daje naszym członkom świetne okazje do rozwoju zawodowego i szybszego nauczenia się projektowania sprzętu sterowanego układami FPGA czy SoC.

- Planujemy przyjęcie kolejnych inżynierów do programu, mając nadzieję że pomożemy coraz większej liczbie inżynierów zrozumieć, jak proste może być wykorzystywanie układów FPGA – dodała Dianne. - Śledzenie postępów uczestników było dla mnie bardzo ekscytujące. Cieszę się, że mogłem obserwować, jak nowa grupa użytkowników uczy się technologii Xilinxa – powiedział Jayson Bethurem, menedżer produktu z firmy Xilinx.

- Zainteresowanie układami FPGA rośnie w tempie wykładniczym i jesteśmy dumni z tego, że możemy współpracować z taką społecznością jak element14, by docierać z materiałami edukacyjnymi na temat układów programowalnych, takich jak układy SoC Zynq-7000 do większej liczby osób niż kiedykolwiek wcześniej - mówi dalej.

Społeczność element14 to pierwsza społeczność, stworzona specjalnie dla inżynierów. Obecnie liczy ponad 650000 członków, na których składają się twórcy, inżynierowie oraz przedsiębiorcy.  Kurs „Path to Programmable” został opracowany po otrzymaniu sugestii od członków społeczności, a jego celem było pomóc inżynierom w szybkim zrozumieniu i przyjęciu technologii układów programowalnych oraz wyeliminowanie wszelkich mitów na temat trudności w pracy z tego typu podzespołami.

Układy firmy Xilinx można nabyć w sklepie Newark w Ameryce Północnej, w sklepie Farnell w Europie oraz w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

Źródło: Farnell

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę