Oferta Conrad Electronic w obszarze technologii budynkowej

Oferta Conrad Electronic w obszarze technologii budynkowej Conrad Electronic

Conrad Sourcin Platform posiada obecnie w ofercie ponad 750 000 produktów dostarczonych przez wiodących producentów, znane marki i akredytowanych partnerów biznesowych. W trzecim kwartale 2021 r. swoją uwagę koncentruje na rozwiązaniach z zakresu konserwacji, renowacji i napraw budynków.

Nasza bogata oferta produktów i usług sprawia, że nasi klienci B2B otrzymują kompletny pakiet – wyjaśnia Helmut Müller, odpowiedzialny w firmie Conrad za asortyment techniki budynkowej. – Od prostego wyszukiwania odpowiednich produktów po szybką dostawę, Conrad Sourcing Platform oferuje możliwość centralnego i przejrzystego zarządzania wszystkimi zamówieniami. Stale dostosowujemy również naszą ofertę do zmieniających się potrzeb naszych klientów biznesowych. W zakresie technologii budynkowej koncentrujemy się obecnie przede wszystkim na cyfrowym łączeniu budynków w sieć oraz na technice instalacyjnej.

W centrum uwagi firmy znajdują się również tematy związane z trendami, takie jak mobilność elektryczna. Dzięki innowacyjnym technologiom liczba pojazdów elektrycznych wzrasta nie tylko w sektorze prywatnym, ale również we flotach firmowych, jak również w transporcie towarowym, logistyce i handlu. Odpowiednia infrastruktura do ładowania samochodów stała się jednym z kluczowych elementów technologii budynkowej.

Conrad Electronic odpowiada na potrzeby rynku

Conrad Sourcing Platform oferuje szeroki asortyment w tym zakresie, od rozwiązań typu wallbox, przez mobilne stacje ładowania, produkty z kategorii kabli i adapterów, po elektronikę i akcesoria do ładowania, zaspokajając w ten sposób potrzeby zarówno profesjonalnych instalatorów, jak i wewnętrznych inżynierów serwisowych. Jedną z najnowszych innowacji w sektorze usług budynkowych jest wykorzystanie dronów do wykrywania, rejestrowania i oceny uszkodzeń budynków i instalacji. Nie trzeba już wynajmować drogich podnośników, stawiać skomplikowanych rusztowań czy wzywać inżynierów wykwalifikowanych do pracy na wysokościach.

Bezzałogowe statki powietrzne to łatwy sposób na inspekcję obiektów i trudno dostępnych miejsc z góry. Za pomocą czujników z kamerą, funkcji wideo i termowizji można przeprowadzić inspekcję z bezpiecznej odległości, w najkrótszym możliwym czasie i przy najmniejszym możliwym nakładzie pracy, dzięki czemu kontrola budynków i instalacji osiągnie nowy poziom. Nie oznacza to oczywiście, że klienci na Conrad Sourcing Platform nie znajdą bardziej tradycyjnych rozwiązań w zakresie technologii budynkowych.

Przedsiębiorstwa muszą działać nie tylko szybko, elastycznie i w sposób zrównoważony, ale także zawsze z maksymalną wydajnością i niezawodnością. Dotyczy to również infrastruktury budynków. Wysokiej jakości okablowanie elektryczne oszczędza energię i pracę oraz pozwala na wdrożenie elastycznych strategii użytkowania budynku. Rozumiejąc te potrzeby, Conrad oferuje szeroką gamę nowoczesnych i oszczędzających miejsce szaf rozdzielczych. Szybki internet stał się niemal tak samo ważny jak dostęp do wody i elektryczności. Infrastruktura IT odgrywa obecnie istotną rolę zwłaszcza w tworzeniu i łączeniu miejsc pracy. Jednak ogromna gama różnych technologii i produktów, które są obecnie dostępne, może dezorientować klientów. W tym miejscu z pomocą przychodzi firma Conrad, oferując kompetentne wsparcie np. w postaci rozwiązań mesh, które gwarantują szybkie i stabilne połączenie Wi-Fi na dużych obszarach.

Odpowiednie rozwiązanie dla każdego rozmiaru obiektu

Asortyment z zakresu technologii bezpieczeństwa obejmuje zarówno monitoring, zamki szyfrowe, systemy zamykania, jak i wideodomofony. Conrad Sourcing Platform oferuje odpowiednie rozwiązanie dla każdego rozmiaru obiektu, od małych i średnich budynków po supermarkety, a nawet duże fabryki. Udana koncepcja oświetlenia zapewnia nie tylko optymalne warunki oświetleniowe, ale także zdrowe, wydajne i produktywne środowisko pracy. Udowodniono, że dobre oświetlenie poprawia nastrój, sprzyja zdrowiu i zwiększa wydajność. Firma Conrad oferuje liczne rozwiązania w tym zakresie, od opraw ściennych i sufitowych po inteligentne rozwiązania oświetleniowe zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Oprócz indywidualnej wyceny klienci w firmie Conrad mogą korzystać z usługi zamówień terminowych umożliwiających planowanie zamówień i dostarczanie w dogodnym terminie poszczególnych produktów oraz faktur. Ponadto oferowana jest usługa cięcia kabli i węży na metry, a także produkcja kabli klasy przemysłowej obejmująca zarówno kable koncentryczne, jak i oploty.

Własna platforma IoT firmy Conrad wspiera klientów B2B we wszystkich kwestiach związanych z transformacją cyfrową. Conrad Connect, jedna z wiodących platform IoT w Europie, zarządza szybko rozwijającym się systemem, który obejmuje ponad 130 znanych marek. Firmy korzystają z Platform-as-a-Service (PaaS), aby zaoferować swoim klientom proste rozwiązania i opracować nowe cyfrowe modele biznesowe w takich obszarach jak: zarządzanie energią, elektromobilność, produkcja, handel detaliczny i zarządzanie obiektami.

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę