Nowy system identyfikacji od Pepperl+Fuchs

Nowy system identyfikacji od Pepperl+Fuchs Pepperl+Fuchs

Firma Pepperl+Fuchs wprowadza do oferty dwie nowe głowice odczytu/zapisu do zadań identyfikacyjnych, łączące zalety technologii RFID z wyjątkowo szerokim zakresem pracy, IQH3-FP-V1 i IQT3-FP-IO-V1, zamykane w obudowach o małych wymiarach. W oparciu o sprawdzoną, znormalizowaną globalnie technologię RFID 13,56 MHz, zgodną z normą ISO 15693, zapewniają one niezawodne i wolne od zakłóceń operacje odczytu/zapisu we wszystkich aplikacjach near-field.

Nowe głowice oferują regulowany zakres odczytu do 30 cm oraz możliwość detekcji do 20 tagów RFID podczas jednej operacji. Daje to użytkownikom największą możliwą elastyczność i swobodę w dostosowywaniu tych urządzeń do specyficznych warunków w konkretnych aplikacjach. Oprócz dużej wszechstronności, do ich zalet należy też duża niezawodność. Dzięki automatycznemu sprawdzaniu własnej częstotliwości rezonansowej, nowe głowice są w stanie automatycznie dostosować się do zakłóceń występujących w miejscu pracy oraz powodowanych przez otaczające materiały lub promieniowanie, zapewniając możliwie najlepsze parametry w danej lokalizacji.

Aby zapewnić bezproblemową integrację w systemie, nowe głowice są dostępne w dwóch wersjach. IQT3-FP-IO-V1 ma wbudowany interfejs IO-Link, natomiast IQH3-FP-V1 można zintegrować za pomocą modułów ewaluacyjnych IDENTControl produkcji Pepperl+Fuchs.

Źródło: Pepperl+Fuchs

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę