Nowy switch Gigabit Ethernet Layer 3

Red Lion

Zaprezentowany przez firmę Red Lion nowy switch Gigabit Ethernet Layer 3 ma poprawić interoperacyjność i zarządzanie infrastrukturą sieci przemysłowych.

Red Lion Controls wprowadziła na rynek innowacyjny switch Ethernet NT328G Layer 3. Oferujący 28 szybkich portów komunikacyjnych (24 x Gigabit Ethernet i 4 x 10 Gigabit Ethernet) oraz niezawodne przełączanie przy pełnej przepustowości, NT328G wyróżnia się wyjątkową wydajnością i niezawodnością, pozwalając zaspokoić obecne i przyszłe wymogi przemysłu wydobywczego, energetycznego, transportu, gospodarki wodno-ściekowej, sektorów monitoringu i bezpieczeństwa, a także innych aplikacji wymagających dużej szybkości transmisji danych.

Przemysłowe switche ethernetowe NT328G Layer 3 firmy Red Lion występują w wersjach z różnymi konfiguracjami portów miedzianych i optycznych, dając możliwość realizacji różnych opcji połączeniowych. Obsługują routing w warstwie 3, umożliwiając przesyłanie danych pomiędzy sieciami VLAN i podsieciami, co zapewnia dużą elastyczność i skalowalność. Spośród wbudowanych funkcji modelu NT328G należy wymienić redundancję sieciową, zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa, opartą na regułach kontrolę ruchu w sieci oraz łatwą konfigurację i zarządzanie. Wszystko to redukuje koszty operacyjne i umożliwia ciągłe monitorowanie aktywności sieciowej. Switch jest produkowany w eleganckiej, a jednocześnie wytrzymałej obudowie metalowej o stopniu ochrony IP30, przystosowanej do montażu w szafie przemysłowej. Zapewnia długi czas bezawaryjnej pracy w ciężkich warunkach przemysłowych, w tym w szerokim zakresie temperatur otoczenia oraz w strefach zagrożonych wybuchem, co pozwala zredukować czas przestojów. Switch NT328G, idealny do pracy w dowolnych, w tym również rozległych sieciach przemysłowych, oferuje elastyczność pozwalającą sprostać zarówno obecnym, jak i przyszłym wymogom w zakresie kompatybilności ze stosowanymi mediami i szybkościami transmisji. Zapewnia to wieloletnią ochronę inwestycji.

Aby sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom, klienci z sektora przemysłowego wymagają niezawodnych switchów Layer 3 pracujących przy pełnej przepustowości sieci, aż do 10 Gigabit. Mają oni teraz dostęp do niezawodnego i przyszłościowego switcha, mogącego sprostać wymogom przemysłowych systemów transmisji danych od rdzenia sieci, aż po jej najbardziej oddalone węzły – powiedział Diane Davis, dyrektor ds. zarządzania produktem w Red Lion Controls.

Źródło: Red Lion

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę