Nowy standard bezprzewodowego dostępu zdalnego do maszyn przemysłowych

Nowy standard bezprzewodowego dostępu zdalnego do maszyn HMS Networks

Firma HMS Networks finalizuje wprowadzanie na rynek nowej generacji przemysłowych bram zdalnego dostępu Ewon, przenosząc w ten sposób łączność IIoT i cyberbezpieczeństwo na wyższy poziom.

Dzięki wbudowanym zabezpieczeniom sprzętowym seria Cosy+ umożliwia użytkownikom bezpieczny dostęp z dowolnego miejsca do maszyn opartych na sterownikach PLC oraz przeprowadzanie rozruchu, rozwiązywanie problemów i programowanie w trybie online. Nowa wersja Cosy+ Wireless pozwala użytkownikom łączyć się ze swoimi maszynami za pośrednictwem sieci Ethernet, Wi-Fi lub łącza komórkowego (w zależności od dostępnej infrastruktury przemysłowej), umożliwiając skuteczną i zrównoważoną obsługę maszyn przy pomocy zabezpieczonego dostępu zdalnego. Zdalny dostęp do bram Ewon Cosy+ odbywa się za pośrednictwem Talk2M - największej na świecie usługi chmury przemysłowej, do której podłączono ponad 400 000 bramek Ewon.

Czas na Cosy+ Wireless

Po wprowadzeniu w zeszłym roku wersji Cosy+ Ethernet najnowsze rozwiązanie Cosy+ Wireless odpowiada na zwiększone zapotrzebowanie w zakresie bezpiecznego dostępu bezprzewodowego do maszyn. Popyt ten jest napędzany potrzebą zwiększenia wydajności oraz utrzymania bezpiecznych i zrównoważonych operacji produkcyjnych.

Obecna międzynarodowa sytuacja geopolityczna zwiększa potrzebę uzyskiwania zdalnego dostępu do maszyn w bezpieczny i zrównoważony sposób, minimalizując konieczność wysyłania na miejsce zespołów serwisowych. Wprowadzając na rynek Cosy+ Wireless, najbezpieczniejszą bramę Ewon do tej pory, przenosimy zdalny dostęp przemysłowy na nowy poziom – mówi Sébastien Thinnes, kierownik ds. produktów i marketingu w HMS Networks Ewon. 

Bezpieczeństwo w centrum uwagi Ewon

Opracowana i zarządzana zgodnie z normą ISO27001 seria bezprzewodowych rozwiązań Cosy+ oferuje kilka warstw zabezpieczeń i unikatowe, wbudowane funkcje zabezpieczeń sprzętowych. Dzięki wyłącznemu partnerstwu z firmą Nviso, specjalizującą się w zakresie cyberbezpieczeństwa, Ewon oferuje zdalne rozwiązanie, które jest sprawdzone, skalowalne i przetestowane zgodnie z najwyższymi standardami branżowymi, co pozwala sprostać obecnym i przyszłym wymaganiom użytkowników. Marka Ewon by HMS Networks, dzisiejszy lider na rynku zdalnej łączności przemysłowej, obecna w branży od ponad 20 lat, jest znana z dostarczania przemysłowych rozwiązań zdalnego dostępu na rynku globalnym, które są łatwe w użyciu, opłacalne i dobrze zabezpieczone.

Źródło: HMS Networks

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę