Nowy prezes Mobile Industrial Robots

Nowy prezes Mobile Industrial Robots Mobile Industrial Robots

1 maja 2023 Prezesem Mobile Industrial Robots, globalnego producenta autonomicznych robotów mobilnych (AMR), mianowany został Jean-Pierre Hathout.  Doświadczony manager zastąpi Waltera Vahey’a, który pozostanie w firmie jako doradca do czasu planowanego przejścia na emeryturę w 2024 r.

Poprzednio Jean-Pierre Hathout był prezesem SIT Controls USA. Wcześniej przez 17 lat pracował w firmie Bosch, w tym na kilku stanowiskach kierowniczych w strukturze międzynarodowej. Hathout, będąc doktorem inżynierii mechanicznej, który to tytuł zdobył w Massachusetts Institute of Technology (MIT), wnosi do MiR głęboką wiedzę technologiczną oraz globalne umiejętności przywódcze, w tym związane z zarządzaniem operacyjnym w USA, Niemczech, Holandii, Turcji i Chinach. Z powodzeniem przeprowadził integrację wielu spółek przejętych przez Boscha. 

Ta wyjątkowa równowaga między umiejętnościami przywódczymi i inżynierskimi pozwoli Jean-Pierre'owi być wspaniałym zwierzchnikiem dla MiR, ponieważ firma nadal rozwija się, aby stać się światowym liderem w dziedzinie autonomicznych robotów mobilnych – powiedział Walter Vahey.

Długi okres przejściowy

Vahey został prezesem MiR w październiku 2022 roku i odegrał kluczową rolę w nadzorowaniu fuzji firmy z AutoGuide Mobile Robots. Wcześniej przez 37 lat pełnił funkcje kierownicze w Teradyne – firmie macierzystej MiR. Vahey w roli doradcy Hathouta zapewni płynne przekazanie wiedzy o firmie i przejęcie przywództwa.

Moje przejście na emeryturę było planowane od pewnego czasu. Cieszymy się, że Jean-Pierre dołączy do zespołu MiR, aby poprowadzić firmę w kierunku dalszego wzrostu. Będę mu doradzał podczas jego początkowego okresu pracy – powiedział Vahey.

Nowy prezes, ta sama strategia

Pod kierownictwem Hathouta strategia MIR będzie kontynuowana zgodnie z planem. 

Jestem wdzięczny za możliwość dołączenia do MiR – innowacyjnego lidera w dziedzinie autonomicznych robotów mobilnych. Jestem zaangażowany w realizację strategicznych celów rozwoju firmy z silnym naciskiem na rozszerzenie portfolio oraz wzmocnienie relacji z globalnymi klientami – powiedział Jean-Pierre Hathout.

Źródło: Mobile Industrial Robots

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę