Nowy jednofazowy zasilacz awaryjny od Vertiv

Nowy jednofazowy zasilacz awaryjny od Vertiv Vertiv

Vertiv wprowadził do oferty jednofazowy system zasilania gwarantowanego (UPS) z podwójną konwersją online – Vertiv Liebert GXE. Urządzenie dostępne jest w wersjach o mocy 6 i 10 kVA w konfiguracji wieżowej lub do montażu w szafie. System został zaprojektowany w celu zapewnienia niezawodnego zasilania rozproszonych sieci IT i infrastruktury brzegowej w różnych segmentach przemysłu.

Liebert GXE działa z wysoką sprawnością do 94% w trybie online i do 98% w trybie ECO, zapewniając wyższy poziom oszczędności energii i kosztów operacyjnych w porównaniu z innymi modelami dostępnymi na rynku. Wysoki wyjściowy współczynnik mocy 1,0 umożliwia ciągłe i niezawodne zasilanie większej liczby podłączonych urządzeń, chroniąc je przed wieloma zakłóceniami w sieci prądu przemiennego dzięki mechanizmowi podwójnej konwersji online i ochronie przeciwprzepięciowej na wejściu. 

Obudowa urządzenia, dostępna w wersji do montażu w szafie (ze standardowo dołączonym zestawem instalacyjnym) lub w konfiguracji wieżowej, upraszcza jego instalację w niewielkich centrach danych oraz placówkach obsługujących infrastrukturę brzegową.

Czas pracy UPS-a na akumulatorach można wydłużyć dzięki maksymalnie czterem zewnętrznym szafom bateryjnym (EBC), a akumulatory VRLA mogą być łatwo wymieniane przez użytkowników bez pomocy wykwalifikowanego personelu i bez konieczności wyłączania zasilanego sprzętu, co zapewnia jego płynne działanie i minimalizację kosztów konserwacji. Ponadto Liebert GXE zawiera zintegrowaną ładowarkę zapewniającą prąd o natężeniu 4 amperów, która umożliwia szybkie ładowanie akumulatorów do poziomu 90% w ciągu zaledwie 3 godzin, co ma kluczowe znaczenie w przypadku częstych awarii sieci zasilającej. Dostępny jest też zintegrowany system zarządzania akumulatorami, który optymalizuje ich żywotność i recykling.

Liebert GXE zawiera przyjazny dla użytkownika kolorowy wyświetlacz LCD, dzięki czemu jego obsługa jest łatwa i intuicyjna. Urządzenie można monitorować w zdalny sposób poprzez opcjonalną kartę Vertiv Liebert Intellislot Unity Communications oraz dostępne bezpłatnie oprogramowanie Vertiv Power Insight. Ponadto klienci mogą również skorzystać z usług Vertiv LIFE Services, w ramach których zapewniana jest zdalna konserwacja i serwisowanie zasilacza UPS w celu zapewnienia jego maksymalnej dostępności.

– Dystrybutorzy i resellerzy działający w kanale IT nieustannie poszukują wydajnych i opłacalnych rozwiązań, aby chronić infrastrukturę informatyczną małych i mikroprzedsiębiorstw przed przerwami w dostawie prądu – powiedział Andrea Ferro, wiceprezes ds. kanału dystrybucyjnego oraz aplikacji IT i brzegowych Vertiv w regionie EMEA. – Ten najnowszy dodatek do naszego portfolio, przeznaczony do dystrybucji w kanale IT, zapewnia wszystkie kluczowe funkcje oraz wydajność potrzebne w zasilaczu UPS z podwójną konwersją online w przystępnej cenie, co pozwala małym i średnim firmom ze wszystkich branż wykorzystywać najnowsze technologie i przyspieszyć ich transformację cyfrową.

Resellerzy Vertiv mogą skorzystać z pełnej gamy opcji rozszerzeń gwarancji i programów serwisowych opracowanych specjalnie dla jednofazowych systemów UPS, które można odnawiać tak, aby obejmowały cały cykl życia produktu. Programy serwisowe Vertiv są dostępne w Polsce.

Urządzenia Liebert GXE dostępne są w kanale dystrybucji IT firmy Vertiv. Resellerzy z regionu EMEA mogą zbierać punkty w ramach programu Vertiv Incentive Program (VIP), który umożliwia partnerom łatwe zdobywanie nagród za zakupy rozwiązań Vertiv bez konieczności składania raportów. Stan konta z punktami bonusowym jest aktualizowany co miesiąc w portalu partnerskim Vertiv, a partner musi się tylko zalogować, aby wymienić punkty na nagrody.

Źródło: Vertiv

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę