Nowości Rittal na targach Hannover Messe 2019

Rittal

Hannover Messe jest największym wydarzeniem, prezentującym międzynarodowe targi z zakresu technologii przemysłowej. Na tegorocznej edycji, która odbędzie się już 1-5 kwietnia, firma Rittal zaprezentuje swoje nowości produktowe i sposoby na skuteczniejsze zarządzanie produkcją.

Tematem przewodnim tegorocznych targów w Hanowerze jest „Inteligencja Przemysłowa”. To jedno z najważniejszych trendów dla firmy Rittal. Jej przedstawiciele w trakcie trwania targów Hannover Messe zaprezentują koncepcję ułatwienia pracy według założeń Przemysłu 4.0 oraz ułatwiające to nowości produktowe, które zostaną wprowadzone przez Rittal.

Premierowe obudowy Rittal dla Przemysłu 4.0

Nowe produkty Rittal, które zostaną zaprezentowane na targach w Hanowerze, wpisują się w koncepcję Przemysł 4.0. - Rozumiemy potrzeby współczesnego przemysłu i w oparciu o jego założenia – opracowaliśmy nową generację obudów sterowniczych Kompakt oraz obudów małogabarytowych - mówi Uwe Scharf, dyrektor zarządzający w Rittal. - Spełniają one wymagania Przemysłu 4.0 i są nową, cyfrową wersją opracowanego 50 lat temu standardowego produktu - AE Rittal -  dodaje. AE Rittal, wyprodukowany w 35 milionach egzemplarzach, stał się najczęściej używanym systemem obudów kompaktowych na świecie! Jest pierwowzorem i pierwszą w historii szafą sterowniczą produkowaną seryjnie. - Nowe obudowy zapewniają jeszcze bardziej intuicyjną obsługę i efektywniejszą pracę. Szczegóły ujawnimy podczas targów - podsumowuje Uwe Scharf.

Inteligencja przemysłowa i edge

Założeniem inteligencji przemysłowej jest przede wszystkim ciągłe ułatwianie pracy – na podstawie danych i algorytmów. Dzięki niej normą staje się skuteczne prognozowanie i przewidywanie błędów oraz awarii. Podczas targów w Hanowerze Rittal zaprezentuje klientom różne perspektywy analizy danych w oparciu o produkty Industrial IoT. Klimatyzatory, chillery i maszyny - za pośrednictwem czujników oraz interfejsów IoT lub IIoT - łączą się z narzędziami do zarządzania informacją. Przemysł 4.0 i „Smart Industry” wymagają od aplikacji krótkiego czasu reakcji na przesyłane sygnały oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jest to możliwe dzięki infrastrukturze Rittal. W trakcie targów firma zaprezentuje pięć centrów danych typu Edge w typowych zastosowaniach branżowych. „Intelligence Data Center” (IEDC) – które zostało stworzone wspólnie z firmami Atos i Siemens – zbiera wszystkie najpotrzebniejsze dane w zakładzie produkcyjnym działającym według założeń Przemysłu 4.0.

„Efficiency Lab”, czyli nie tylko Rittal

Oprócz Rittal, na Hannover Messe 2019 swoje stanowisko będą miały także jej spółki tzw. córki - Eplan i Cideon. W centrum znajdzie się „Efficiency Lab”, gdzie zaprezentowana zostanie cyfryzacja procesów inżynieryjnych - i to z pomocą osób odwiedzających stoisko. Dzięki współpracy z gośćmi zostanie opracowany obraz stanu rzeczywistego i planowanego, który jest kluczowym etapem cyfryzacji w zakładach przemysłowych. Spółki przedstawią także rozwój swoich rozwiązań chmurowych - odwiedzający poznają Eplan eView, czyli pierwsze takie rozwiązanie systemu ePulse. 

Źródło: Rittal

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę