Nowoczesne podejście do monitoringu dzięki przełącznikom Zyxel GS1350

Zyxel GS1350 – nowoczesne podejście do monitoringu

Sektor monitoringu i nadzoru jest jednym z najprężniej rozwijających się segmentów rynku IT. Wraz z nim rośnie znaczenie przełączników PoE, których jakość i możliwości odgrywają coraz bardziej istotną rolę przy wdrożeniach wizyjnych systemów zabezpieczeń. 

Zyxel, lider w branży projektowania i produkcji przełączników, oferuje serię przełączników PoE GS1350, które przeznaczone są do monitoringu. Dzięki zróżnicowanej liczbie portów i wysokiemu budżetowi mocy, przełączniki mogą z łatwością obsługiwać sieci z wieloma kamerami – nawet przy podłączeniu wszystkich portów. Ponadto każdy model jest wyposażony w dodatkowe porty uplink do szkieletowego połączenia sieci bez zajmowania portów PoE dla kamer IP.

Więcej możliwości dzięki większemu zasięgowi

Kamery IP i inne urządzenia zabezpieczające często muszą być instalowane w odległych lokalizacjach, ale standardowe przełączniki PoE mają zasięg transmisji do 100 metrów. Przełączniki Zyxel nie tylko rozwiązują ten problem, ale dzięki trybowi rozszerzonego zasięgu, który umożliwia uzyskanie odległości transmisji do 250 metrów, pozwalają na wiele opcji instalacji.

Funkcje przyjazne dla użytkowników

Przełączniki zarządzalne GS1350 mają intuicyjnie zaprojektowany panel przedni umożliwiający łatwe i szybkie zarządzanie urządzeniami. Dioda LED PoE informuje, kiedy zużycie energii przez przełącznik zbliża się do jego maksymalnej wartości, umożliwiając użytkownikom dokonanie odpowiednich regulacji sieci, aby nie przekroczyć budżetu mocy. GS1350 posiada przycisk przywracania, który umożliwia użytkownikom szybkie naprawianie błędów, poprzez przywracanie poprawnie działającej konfiguracji.

Stworzone z myślą o monitoringu

Seria GS1350 obejmuje cztery różne modele przełączników, których funkcjonalność zaprojektowano w celu spełnienia najbardziej wymagających potrzeb, związanych z zarządzaniem i obsługą aplikacji do nadzoru:

  • Automatyczne wykrywanie kamer: natychmiast po wykryciu awarii kamery IP, przełącznik automatycznie uruchomi się ponownie i spróbuje przywrócić poprawną pracę kamery.
  • Ciągłość pracy PoE: pozwala przełącznikom na nieustanne zasilanie kamer IP, nawet podczas aktualizacji oprogramowania lub zmianie konfiguracji. W systemie monitoringu utrzymanie działania kamer jest niezbędne.

Ponadto, ponieważ stabilność przełączników ma kluczowe znaczenie dla sieci monitoringu, a okablowanie kamery zewnętrznej jest często podatne na wyładowania atmosferyczne, seria GS1350 posiada opatentowaną konstrukcję, która znacznie poprawia ochronę przeciwprzepięciową.

W systemie monitoringu utrzymanie działania kamer jest niezbędne. Przełączniki z serii GS1350 automatycznie wykrywają status podłączonych kamer i jeśli wykryją awarię którejś z nich przełącznik spróbuje przywrócić jej poprawną pracę. Ciągłość pracy PoE pozwala przełącznikom na nieustanne zasilanie kamer IP, nawet podczas aktualizacji oprogramowania lub podczas restartu – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications. 

Źródło: Zyxel

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę