elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Nowe przełączniki RS Components

RS Components
Reklama
Reklama

Dwie nowe serie przełączników przeznaczonych dla inżynierów utrzymania ruchu oraz konstruktorów maszyn i paneli wprowadziła firma RS. Kompaktowe przełączniki zatrzymania awaryjnego (E-Stop) serii 61 i przełączniki przemysłowe serii 45 zostały opracowane przez firmę EAO i są obecnie dostępne w ofercie RS.

Zaprojektowany z myślą o ochronie pracowników przed obrażeniami oraz urządzeń przed uszkodzeniem przełącznik E-Stop serii 61 jest przystosowany do użytku w ręcznych modułach sterujących. Można go także zamontować w łatwo dostępnym miejscu lub bezpośrednio na maszynie. Odporny na trudne warunki przemysłowe przełącznik serii 61 został wyprodukowany z wytrzymałych materiałów, a solidna jakość konstrukcji spełnia wymagania klasy szczelności IP69K i zapewnia stopień ochrony IP67. Typowe zastosowania obejmują ręczne moduły sterujące, maszyny produkcyjne i zakładowe, maszyny budowlane oraz maszyny rolnicze i pojazdy, a także panele sterujące w całej gamie urządzeń przemysłowych.

Reklama

Przełącznik serii 61 jest charakteryzuje się monoblokową konstrukcją i wyzwalaniem, zgodnie z normami EN 60947-5-5 i EN 13850. Jest wyposażony w zielony pierścień sygnalizacyjny uruchomienia przełącznika. Inne kluczowe cechy to bardzo mały panel tylny o głębokości zaledwie 21,2 mm i opcjonalny wyświetlacz LED 24 V DC o wysokiej jasności, który zapewnia wyraźną widoczność produktu nawet przy niskich poziomach oświetlenia.

Przełączniki serii 45 zostały zaprojektowane do łatwego montażu i instalacji w wycięciach 22 mm lub 30,5 mm i są dostępne w wersjach z plastikowym, błyszczącym metalowym lub matowym metalowym wykończeniem. Wersja metalowa 30,5 mm ma niski profil i konstrukcję do montażu wpuszczanego. Seria zapewnia stopień ochrony IP69K i podświetlenie LED o długim czasie działania.

Reklama

Zaletami przełącznika są także jego trwałość mechaniczna wynosząca jeden milion cykli przełączania oraz niezawodność przełączania w zakresie od 5 do 500 V. Ponadto element przełączający z mechanizmem typu double-break, slow make jest dostępny w wersjach z zaciskami śrubowymi lub sprężynowymi i może zostać wyposażony aż w sześć elementów przełączających.

 

Źródło: RS Components

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama