elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Nowe mierniki cęgowe firmy Fluke

Fluke
Reklama
Reklama

Conrad Electronic rozszerza swoją ofertę produktową w zakresie mierników cęgowych do pomiaru prądu o nowe urządzenia Fluke 377 FC i 378 FC True RMS z pomiarem bezkontaktowym i iFlex.

Mierniki cęgowe Fluke 377 i 378 True RMS wykorzystują technologię FieldSense, która sprawia, że pomiary są łatwiejsze i bezpieczniejsze, poprzez wyeliminowanie konieczności bezpośredniego kontaktu z przewodami pod napięciem. Technicy otrzymują dokładne odczyty napięcia i natężenia prądu jednocześnie, podłączając miernik do dowolnego uziemienia. Czytelny wyświetlacz zmienia kolor na zielony, gdy wykryty zostaje stabilny pomiar FieldSense. Ten sygnał wizualny jest szczególnie pomocny w hałaśliwym otoczeniu.

Reklama

Elastyczna końcówka pomiarowa iFlex umożliwia dostęp do dużych przewodów w ciasnych przestrzeniach i jest odpowiednia dla prądów przemiennych do 2500 A.

Możliwość rejestrowania prądów przemiennych do 1000 A, a nawet do 2500 A w trybie True RMS przy użyciu końcówki pomiarowej iFlex sprawia, że seria Fluke 377/378 jest idealna do pomiarów wysokiego napięcia, w tym systemów trójfazowych. Badanie systemów trójfazowych wymaga tylko trzech prostych kroków, aby uzyskać kompletny zestaw wartości między fazami oraz między fazą a przewodem neutralnym. Wszystkie wartości pomiarowe są wyświetlane obok siebie na podwójnym wyświetlaczu.

Oba mierniki są również dostępne w wersjach "FC" (Fluke Connect) jako 377 FC i 378 FC z interfejsem Bluetooth. Oprogramowanie pozwala na zdalne rejestrowanie, ocenę i monitorowanie pomiarów w celu wykrycia usterek okresowych, które mogą być trudne do zdiagnozowania. Wersje FC automatycznie pokazują również rotację faz, które mogą być wyświetlane na smartfonie i zapisywane w chmurze za pośrednictwem oprogramowania Fluke Connect. Eliminują w ten sposób potrzebę wpisywania lub odręcznych notatek, które zabierają czas i mogą wprowadzać błędy.  

Powiązane firmy

Reklama

Fluke Connect umożliwia technikom utrzymania ruchu i pracownikom serwisu łatwe rejestrowanie zmierzonych wartości i ich zdalne udostępnianie. Raportowanie jest oferowane w standardzie, a wszelkie zebrane dane są bardzo cenne przy opracowywaniu programu konserwacji zapobiegawczej.

Miernik cęgowy 378 FC posiada unikalny wskaźnik jakości zasilania (PQ). Miernik stale sprawdza procent harmonicznych napięcia i prądu oraz monitoruje współczynnik mocy. Pozwala to użytkownikom na szybkie sprawdzenie, czy badane problemy są związane z zasilaniem, czy z podłączonymi urządzeniami elektrycznymi.

Źródło: Conrad Electronic

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama