Nowe mierniki cęgowe firmy Fluke

Nowe mierniki cęgowe firmy Fluke w ofercie Conrad Electronic Fluke

Conrad Electronic rozszerza swoją ofertę produktową w zakresie mierników cęgowych do pomiaru prądu o nowe urządzenia Fluke 377 FC i 378 FC True RMS z pomiarem bezkontaktowym i iFlex.

Mierniki cęgowe Fluke 377 i 378 True RMS wykorzystują technologię FieldSense, która sprawia, że pomiary są łatwiejsze i bezpieczniejsze, poprzez wyeliminowanie konieczności bezpośredniego kontaktu z przewodami pod napięciem. Technicy otrzymują dokładne odczyty napięcia i natężenia prądu jednocześnie, podłączając miernik do dowolnego uziemienia. Czytelny wyświetlacz zmienia kolor na zielony, gdy wykryty zostaje stabilny pomiar FieldSense. Ten sygnał wizualny jest szczególnie pomocny w hałaśliwym otoczeniu.

Elastyczna końcówka pomiarowa iFlex umożliwia dostęp do dużych przewodów w ciasnych przestrzeniach i jest odpowiednia dla prądów przemiennych do 2500 A.

Możliwość rejestrowania prądów przemiennych do 1000 A, a nawet do 2500 A w trybie True RMS przy użyciu końcówki pomiarowej iFlex sprawia, że seria Fluke 377/378 jest idealna do pomiarów wysokiego napięcia, w tym systemów trójfazowych. Badanie systemów trójfazowych wymaga tylko trzech prostych kroków, aby uzyskać kompletny zestaw wartości między fazami oraz między fazą a przewodem neutralnym. Wszystkie wartości pomiarowe są wyświetlane obok siebie na podwójnym wyświetlaczu.

Oba mierniki są również dostępne w wersjach "FC" (Fluke Connect) jako 377 FC i 378 FC z interfejsem Bluetooth. Oprogramowanie pozwala na zdalne rejestrowanie, ocenę i monitorowanie pomiarów w celu wykrycia usterek okresowych, które mogą być trudne do zdiagnozowania. Wersje FC automatycznie pokazują również rotację faz, które mogą być wyświetlane na smartfonie i zapisywane w chmurze za pośrednictwem oprogramowania Fluke Connect. Eliminują w ten sposób potrzebę wpisywania lub odręcznych notatek, które zabierają czas i mogą wprowadzać błędy.  

Fluke Connect umożliwia technikom utrzymania ruchu i pracownikom serwisu łatwe rejestrowanie zmierzonych wartości i ich zdalne udostępnianie. Raportowanie jest oferowane w standardzie, a wszelkie zebrane dane są bardzo cenne przy opracowywaniu programu konserwacji zapobiegawczej.

Miernik cęgowy 378 FC posiada unikalny wskaźnik jakości zasilania (PQ). Miernik stale sprawdza procent harmonicznych napięcia i prądu oraz monitoruje współczynnik mocy. Pozwala to użytkownikom na szybkie sprawdzenie, czy badane problemy są związane z zasilaniem, czy z podłączonymi urządzeniami elektrycznymi.

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę