Nowa, wysokowydajna zapora sieciowa Zyxel Networks

Nowa, wysokowydajna zapora sieciowa Zyxel Networks Zyxel Networks

Zyxel Networks wprowadza na rynek serię zabezpieczających zapór sieciowych USG FLEX H – nowej linii urządzeń zaprojektowanych tak, by zapewniać małym i średnim firmom wyjątkową, wielogigabitową wydajność i zaawansowane zabezpieczenia.

Ze względu na to, że wiele firm stale unowocześnia swoje urządzenia i sieci do poziomu wielu gigabitów, potrzebują zapory sieciowej, która obsłuży tę samą szybkość i wydajność. Seria USG FLEX H zapewnia potrójną wydajność przepustowości zapory, VPN i Unified Threat Management (UTM) wraz z wielogigabitową prędkością w zakresie od 1G i 2,5G do 10G, oferując małym i średnim firmom wystarczającą pojemność, aby sprostać rosnącym wymaganiom sieciowym.

Wybrane modele wyposażone są w opcje Power over Ethernet (PoE) z budżetem mocy do 30 W, aby umożliwić płynną łączność i zasilanie urządzeń, takich jak routery 5G (FWA710) i punkty dostępowe Wi-Fi 6E, upraszczając okablowanie sieciowe. Włączenie portów Ethernet definiowanych programowo, wcześniej spotykanych tylko w produktach klasy korporacyjnej, zapewnia elastyczność spełniającą wymagania użytkownika (do wyboru LAN/WAN) oraz większą wszechstronność w konfiguracji sieci.

Seria USG FLEX H oferuje małym i średnim firmom niezrównaną wydajność, zwiększone bezpieczeństwo i uproszczoną obsługę. Ta nowa generacja wysokowydajnych urządzeń Zyxel Networks zapewnia im szybkość i możliwości, których potrzebują, aby dostosować się do zmieniających się wymagań bezpieczeństwa sieci wielogigabitowych i zapewnić skuteczną ochronę ich cennych zasobów cyfrowych – powiedział Ken Tsai, starszy wiceprezes Zyxel Networks Gateway SBU.

Bezpieczeństwo oparte na sztucznej inteligencji i łatwe zarządzanie

Aby przeciwdziałać coraz bardziej złożonym cyberzagrożeniom skierowanym przeciwko firmom, seria USG FLEX H wykorzystuje chmurę opartą na sztucznej inteligencji, aby zapewnić wielowarstwową ochronę. System obrony obejmuje sandboxing, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, filtrowanie DNS/IP/URL, system zapobiegania włamaniom (IPS) i kontrolę aplikacji. Ponadto zapory obsługują powszechnie używane protokoły VPN, takie jak IKEv2/EAP i SSL VPN na wielu platformach operacyjnych. Wszystko to objęte jest jednym kluczem licencyjnym Zyxel Networks SecuExtender VPN Client.

Seria USG FLEX H ułatwia zadania administratorom sieci i zapewnia zarówno lokalną, jak i centralnie zarządzaną ochronę za pośrednictwem chmury Zyxel Networks Nebula. Administratorzy mogą szybko instalować urządzenia za pomocą aplikacji Nebula i płynnie przełączać się między graficznym interfejsem użytkownika urządzenia a centrum sterowania Nebula, by zarządzać siecią. Zapewnia to bezpieczne połączenia i umożliwia scentralizowane zarządzanie urządzeniami przewodowymi i bezprzewodowymi, a także urządzeniami zabezpieczającymi, a wszystko to z poziomu jednego panelu.

Lepsze doświadczenia użytkownika dzięki uOS

Seria USG FLEX H, zbudowana z myślą o doświadczeniu użytkownika, wyposażona jest w nowy system operacyjny uOS. System oferuje prosty, nowoczesny i intuicyjny interfejs, zwiększa ogólną użyteczność i przyspiesza reakcję systemu podczas przetwarzania złożonych konfiguracji. Ponadto pulpit nawigacyjny oferuje przejrzysty i kompleksowy przegląd zabezpieczeń całej sieci, pomagając administratorom w szybszym podejmowaniu świadomych decyzji, by skutecznie reagować na zagrożenia.

Seria USG FLEX H obejmuje sześć modeli, które spełniają wszechstronne wymagania małych i średnich przedsiębiorstw. Wersja oferowana w pakiecie zawiera roczną licencję Gold Security Pack, która obejmuje usługi takie jak sandboxing, filtr reputacji, Nebula Pro Pack, SecuReporter i inne. 

ŹródłO: Zyxel Networks

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę