Nordic jednym z „najbardziej zrównoważonych przedsiębiorstw na świecie”

Nordic jednym z „najbardziej zrównoważonych przedsiębiorstw" Nordic

Magazyn TIME we współpracy z agencją badawczą Statista sporządził listę najbardziej zrównoważonych przedsiębiorstw na świecie; wśród nich znalazł się Nordic, którego doceniono za zaangażowanie w zmniejszenie swojego śladu węglowego.

Nordic Semiconductor został uznany przez magazyn TIME za jedno z „najbardziej zrównoważonych przedsiębiorstw na świecie”.

Osiągnięcia Nordic w zakresie redukcji szkodliwych gazów cieplarnianych (GHG), zwiększenie wykorzystania tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu do produkcji rolek komponentów i wyraźne zaangażowanie w realizację zasad dotyczących zrównoważonego rozwoju pomogły firmie znaleźć się wśród 500 najbardziej zrównoważonych przedsiębiorstw na świecie wyłonionych przez magazyn TIME i jego partnera badawczego, agencję Statista, spośród ponad 5 tysięcy kwalifikujących się firm z całego świata. 

Kryteria, na podstawie których TIME i Statista wyróżniły i nagrodziły firmy traktujące zrównoważony rozwój priorytetowo, zostały opracowane tak, by promować odpowiedzialność korporacyjną i zrównoważone praktyki.

Ponad 5 tysięcy największych i najbardziej wpływowych firm na świecie zostało ocenionych na podstawie takich czynników jak przychody, kapitalizacja rynkowa i pozycja publiczna. Spółki te poddano rygorystycznemu czteroetapowemu procesowi oceny, który obejmował ponad 20 kluczowych obserwacji, takich jak ocena CDP, która nakreśla obraz firmy pod kątem udostępniania przez nią danych, osiągnięć w zakresie ochrony środowiska, zgodności z wytycznymi GRI i SASB, emisji i energochłonności, a także rotacji pracowników i bezpieczeństwa pracy.

Jesteśmy bardzo dumni, że otrzymaliśmy takie wyróżnienie na skalę światową – powiedział Geir Langeland, wiceprezes wykonawczy ds. sprzedaży i marketingu Nordic Semiconductor. – Takie wyróżnienie nie tylko zwiększa świadomość na temat naszego zaangażowania w zapewniające zgodność z przepisami działania z zakresu zrównoważonego rozwoju; podkreśla ono także kierunek, w jakim kroczy nasza firma, chcąc podejmować większe niż wymagane starania na rzecz zrównoważonego rozwoju w celu osiągnięcia zerowych emisji netto.

Zwycięzcy pochodzili głównie z pięciu branż: bankowości, ubezpieczeń i usług finansowych; produkcji przemysłowej; IT, technologii i oprogramowania; infrastruktury, nieruchomości i budownictwa; oraz elektroniki, sprzętu i wyposażenia. 

Zebrane dane, na podstawie których wyłoniono zwycięskie firmy, zostały dokładnie zważone i zintegrowane z zaawansowanym modelem scoringowym składającym się z 21 wskaźników. W rankingu uwzględniono wyłącznie firmy spełniające kryteria określone dla każdego wskaźnika. Zajęcie miejsca w rankingu jest równoznaczne z pozytywną oceną, opartą na wnikliwej analizie ogólnodostępnych źródeł danych.

Źródło: Nordic Semiconductor

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę