Nord rozbudowuje swoją siedzibę w Aurich

Nord rozbudowuje swoją siedzibę w Aurich Nord Drivesystems

Stale rosnące zapotrzebowanie na komponenty elektroniczne spowodowała konieczność rozbudowy zakładu Nord Electronic DriveSystems w Aurich w Dolnej Saksonii. Dzięki tej inwestycji Nord potroi moce produkcyjne w zakresie elektroniki napędowej.

Od początku lat 80. firma Nord Electronic DriveSystems produkuje komponenty elektroniczne we wschodniofryzyjskim mieście Aurich, w szczególności przetwornice częstotliwości.

Zapotrzebowanie na indywidualnie skonfigurowane urządzenia znacznie wzrosło w ostatnich latach – wyjaśnił kierownik budowy Gerhard Harms. Dlatego firma zdecydowała się na znaczną rozbudowę zakładu w Aurich.

Przestrzeń do montażu ma zostać powiększona do 3000 m2, rozmieszczonych na dwóch kondygnacjach. Planowane jest zwiększenie mocy produkcyjnych ze 140 000 do ponad 400 000 jednostek w końcowej fazie rozbudowy. Pierwszy 50-procentowy wzrost mocy zostanie osiągnięty do drugiego kwartału 2022 r.

Cała ekspansja w Aurich wymaga nakładów finansowych rzędu 3,2 miliona euro.

– Ta inwestycja wynika nie tylko z rosnącego znaczenia komponentów elektronicznych dla Nord – podkreślił Gerhard Harms. – Jest to również wyraźne zobowiązanie firmy do rozwoju miasta Aurich.

Źródło: Nord DriveSystems

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę