Napędy dla pakowania i higieny – NORD DRIVESYSTEMS na interpack 2026
NORD DRIVESYSTEMSOd 7 do 13 maja 2026 r. firma NORD DRIVESYSTEMS zaprezentuje w Düsseldorfie swoje rozwiązania napędowe dla przemysłu opakowaniowego. Na stoisku C28 w hali 6 targów interpack odwiedzający będą mogli zapoznać się z modułowym portfolio obejmującym zarówno aplikacje pakowania pierwotnego, wtórnego, jak i końcowego.
Przekładnie i serwonapędy w higienicznym wydaniu
NORD pokaże przekładnie walcowe, walcowo-stożkowe i ślimakowe przystosowane do integracji z silnikami kołnierzowymi NEMA i IEC. Ważnym elementem oferty jest powłoka NXD tupH, dopuszczona do kontaktu z żywnością zgodnie z wymaganiami FDA oraz rozporządzeniem UE 1935/2004. W strefach mycia sprawdzają się silniki gładkie IE3 oraz synchroniczne IE5+ (TENV) zestawione z przekładnią NORDBLOC.1 i przetwornikami NORDAC ON PURE, wyposażone w złącza IP69K ze stali nierdzewnej.
Zdecentralizowana elektronika i efektywność energetyczna
Silniki synchroniczne IE5+ zapewniają wysoką sprawność w pełnym zakresie prędkości, ograniczając liczbę wariantów w projekcie. Przetwornice NORDAC ON/ON+ z modułem POSICON i funkcją „latającej piły" umożliwiają z kolei dynamiczne pozycjonowanie w prostych aplikacjach serwo, a architektura plug-and-play redukuje nakłady na okablowanie.
Źródło: NORD DRIVESYSTEMS
















