Modułowy system do małych rozdzielni

Modułowy system do małych rozdzielni Rittal

W jaki sposób skonstruować przejrzysty oraz kompaktowy system rozdziału mocy o maksymalnym zapotrzebowaniu do 80 A w instalacji do odzyskiwania ciepła? Rozwiązaniem może być system szyn zbiorczych RiLine Compact firmy Rittal.

Do najważniejszych zalet systemu szyn zbiorczych Rittal RiLine Compact należą łatwe projektowanie oraz szybki montaż. Technologia tablicowa ze zintegrowanymi szynami w połączeniu z techniką przyłączeniową, adapterami oraz komponentami bezpiecznikowymi tworzą łącznie kompaktowe jednostki, które bez problemu mieszczą się w szafie sterowniczej. System ten został zaprojektowany specjalnie do mniejszych urządzeń sterowniczych i rozdzielczych o maksymalnym natężeniu prądu do 125 A.

RiLine Compact to sprawdzony system dystrybucji mocy, który może dostarczać energię elektryczną do różnego rodzaju urządzeń zabezpieczających i rozdzielczych. System z tablicami całkowicie zabezpieczonymi przed dotykiem ułatwia montaż i skraca czas instalacji. Komponenty można łatwo wtykać do tablicy uzyskując w jednej czynności montażowej połączenie mechaniczne i elektryczne.

Do montażu oraz podłączania aparatury sterowniczej i zabezpieczającej służą różne adaptery. Do wyboru są rozwiązania przyłączeniowe do podłączania przewodów okrągłych i różne moduły funkcyjne do sterowania silnikami. Montaż w przypadku RiLine Compact odbywa się nie tylko sprawnie, ale nie wymaga także użycia narzędzi. Zarówno same tablice, jak i komponenty systemu montuje się łatwo i szybko.

Dzięki zabezpieczeniu przed dotykiem, użytkownik jest chroniony przed częściami będącymi pod napięciem. Technologia umożliwia zastosowanie kompaktowego systemu szyn zbiorczych w szafach sterowniczych na rynkach IEC oraz UL.

Źródło: Rittal

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę