Modułowe centra danych od Schneider Electric

Modułowe centra danych od Schneider Electric Pixabay

Centra danych Easy Modular All-in-One Schneider Electric, dostępne do wyboru w czterech standardowych obudowach z dodatkowymi opcjami konfiguracyjnymi, łączą wszystkie urządzenia zasilające, chłodzące i informatyczne w jednym, wstępnie skonfigurowanym rozwiązaniu i zapewniają wyjątkową wartość dla przedsiębiorstw i organizacji IT, które chcą wdrożyć strategię edge computing. 

Seria Easy Modular Data Center All-in-One poszerza ofertę Schneider Electric w zakresie modułowych centrów danych, opierając się na sukcesach produktów infrastruktury fizycznej z rodziny Easy. Wszystkie cztery konstrukcje zawierają rozwiązania Easy Rack, Easy PDU i Easy UPS oraz są chłodzone przy użyciu ultraenergooszczędnych systemów chłodzenia InRow DX. Oferują także ulepszone zdalne monitorowanie, zarządzanie i wsparcie serwisowe za pomocą oprogramowania EcoStruxure IT Expert DCIM.

Schneider Electric dzięki nowym prefabrykowanym konstrukcjom może usprawnić proces projektowania i uruchamiania centrów danych, dostarczając wysokiej jakości rozwiązania w ciągu zaledwie 12 tygodni. Konstrukcje Easy Modular Data Center All-in-One obejmują od 5 do 14 szaf rackowych. Oferują moc od 27 kW do 94 kW i w zależności od środowiska klienta mogą być wstępnie skonfigurowane w kontenerze ISO20ft lub ISO40ft bądź jako moduł 25ft - 45ft.

Korzyści z rozwiązania to:

* Większa przewidywalność: w oparciu o ustandaryzowaną konstrukcję i spójne, kontrolowane w fabryce procesy, modułowe centra danych Easy Modular All-in-One są wstępnie projektowane, prefabrykowane i testowane w środowisku fabrycznym przed wysyłką.

* Skrócony czas: modułowe centra danych Easy Modular Data Center All-in-One są oparte na konstrukcji „Commercial Off The Shelf” (COTS). Wszystkie moduły są gotowe do działania, co skraca fazy planowania, budowy i realizacji oraz przyspiesza czas od koncepcji do oddania do użytku.

* Obniżone koszty: Rozwiązania Easy Modular Data Center All-in-One są średnio o 15 proc. tańsze niż porównywalna oferta ETO i pozwalają na nawet 20-letni okres eksploatacji.  

* Łatwa instalacja: Prefabrykacja zmniejsza koszty pracy związanej z uruchomieniem obiektu i optymalizuje przestrzeń potrzebną do zabudowy.

* Zrównoważony rozwój: Modułowe centra danych Easy są produkowane przy wykorzystaniu najbardziej zrównoważonych metod konstrukcyjnych. Są zgodne z dyrektywami RoHS i REACh, zawierają Profile Środowiskowe Produktów (PEP) i posiadają cechy, które pozwalają na optymalizację zużycia energii i redukcję śladu węglowego. 

– Operatorzy centrów danych oczekują dziś rozwiązań prefabrykowanych i modułowych, dzięki którym łatwiej sprostać napiętym terminom oraz zapewnić przewidywalność kosztów i wydajność – mówi Elliott Turek, Offer & Innovation Leader, Prefabricated Modular Solutions, Schneider Electric. – Za sprawą wstępnego zaprojektowania i przetestowania nowego rozwiązania Easy Prefab na poziomie fabrycznym jesteśmy w stanie pomóc klientom zwiększyć niezawodność i ograniczyć ryzyko, zapewniając zyski dzięki krótszemu czasowi realizacji projektu i zmniejszeniu całkowitego kosztu posiadania.

Dzięki globalnej sieci partnerów Schneider Electric, w tym partnerów Elite Data Center i Alliance Partners, klienci mogą liczyć na najwyższej jakości wsparcie lokalne, serwis i dostawy. Dzięki zakładom produkcyjnym zlokalizowanym w Europie, Chinach, Indiach i Stanach Zjednoczonych, Schneider Electric optymalizuje koszty transportu i zapewnia klientom korzyści wynikające z zastosowania zrównoważonych metod konstrukcyjnych, jednocześnie współpracując z partnerami handlowymi w celu dostarczenia wysokiej jakości lokalnych modułowych centrów danych.

Źródło: Schneider Electric

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę