elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

MiR zwiększa obroty

MiR
Reklama
Reklama

Kilka tysięcy pracowników w firmach przemysłowych na całym świecie pracuje obecnie razem z robotami MiR, które poruszają się autonomicznie, optymalizując procesy w firmach takich jak: Novo Nordisk, Ford czy Honeywell. Sytuacja ta wyraźnie przekłada się także na wyniki MiR. Sprzedaż w pierwszym kwartale wzrosła firmie o 55% w porównaniu do analogicznego kwartału w roku 2020. Oznacza to, że MiR osiągnął najlepsze w historii wyniki za pierwszy kwartał.

Pracownicy linii produkcyjnej w siedzibie MiR w Danii mieli pracowity początek 2021. Zamówienia na współpracujące roboty mobilne producenta znacznie wzrosły w pierwszym kwartale br. Wielu klientów to międzynarodowe firmy, które kontynuują zamówienia większych flot robotów MiR, w celu automatyzacji transportu materiałów i intralogistyki. Automatyzacja i cyfryzacja są bowiem postrzegane jako ważne kroki na drodze wzmacniania firm produkcyjnych w czasie i po pandemii koronawirusa. Między innymi dlatego wiele przeszło z fazy pilotażowej do fazy realizacji na dużą skalę - nawet z flotami do 50 robotów.

Automatyzacja postępuje bardzo szybko

Reklama

Automatyzacja transportu wewnętrznego postępuje w szybkim tempie w przemysłach motoryzacyjnym i elektronicznym, ale roboty typu AMR są również szeroko stosowane w sektorze produktów poddających się szybkiemu zbywaniu, w przemyśle farmaceutycznym i w branży logistycznej. Pandemia spowodowała też znaczy rozwój modułów czyszczących dla robotów MiR, a roboty te są używane do autonomicznej dezynfekcji biur, szpitali i innych miejsc publicznych w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się wirusa.

Postęp MiR wynika także ze zwiększonego zainteresowania integracją platform robotycznych MiR z istniejącymi produktami w rozwiązaniach OEM, ponieważ kilku producentów technologii chce, aby ich rozwiązania automatyzacji były mobilne i elastyczne. Przykładem może być KEN Hygiene Systems, który za pomocą robót MiR zautomatyzował napełnianie i opróżnianie myjni dezynfektorów w szpitalnych sterylizatorniach.

Pandemia a korzyści z inwestowania w automatyzację

Reklama

Klienci MiR należą do firm, które zdecydowały się zwiększyć swoje inwestycje w automatyzację podczas pandemii koronawirusa. Takie podejście przynosi korzyści. Według analizy projektu Innovation Benchmark, finansowanego przez Danish Industry Foundation i przeprowadzonego przez Duński Instytut Technologiczny, Kopenhaską Szkołę Biznesu i Uniwersytet Południowej Danii: 34% firm, które zwiększyły inwestycje podczas pandemii koronawirusa, odnotowało wzrost obrotów, a tylko 3% firm, które ograniczyły inwestycje, odnotowało wzrost obrotów. 29% firm, które zainwestowały, zwiększyło liczbę pracowników, a tylko 3% firm, które nie inwestowały w automatyzację, innowacje i cyfryzację, zatrudniało więcej osób.

Od 2015 r., kiedy MiR zrewolucjonizował rynek robotów transportowych, wprowadzając na rynek swojego pierwszego cobota MiR100, liczba konkurencyjnych rozwiązań znacznie wzrosła. W związku z tym lider z Danii kontynuował inwestycje, aby zapewnić sobie przewagę nad innymi graczami na rynku pod względem jakości, dojrzałości produktów i usług globalnych.

Źródło: MiR

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama