Konkurs dla praktyków branży energetycznej

Konkurs dla praktyków branży energetycznej Canva

ZIAD Bielsko-Biała i PSI Polska ogłaszają konkurs dla praktyków branży energetycznej, tj. dyspozytorów, dyżurnych ruchu i osób obsługujących stacje elektroenergetyczne. To okazja dla specjalistów energetyki do sprawdzenia swojej wiedzy. Nagrodą główną są warsztaty praktyczne oraz wypoczynek w bielskim ośrodku.

Przez 19 dni sierpnia trwa pierwszy etap konkursu przygotowanego przez Ośrodek Doskonalenia Zawodowego ZIAD Bielsko-Biała oraz PSI Polska. Dla specjalistów z branży energetycznej, do których jest kierowany, to możliwość wykazania się wiedzą w obszarze zarządzania siecią elektroenergetyczną.

Udział w konkursie jest otwarty, a nagrodą główną jest szkolenie przeprowadzane przez doświadczonych instruktorów. W trakcie zajęć prowadzonych w formie praktycznych ćwiczeń i case study, laureaci poznają m.in.: technologię wykonywania czynności łączeniowych, czynności obejmujących koordynację prac na urządzeniach energetycznych, sposoby i metody lokalizacji zwarć doziemnych w rozległej sieci, analizę rzeczywistych awarii występujących w sieciach energetycznych, możliwe scenariusze rozwiązań sytuacji awaryjnych, a także praktyczne wykorzystanie systemu SCADA.

Podczas spotkania wykorzystany zostanie również Symulator Treningowy PSI — zaawansowane narzędzie do doskonalenia umiejętności dyspozytorów i osób aspirujących do tych stanowisk, na którym odbywają się warsztaty w bielskim ośrodku. Platforma szkoleniowa PSI używana podczas szkoleń w ZIAD otrzymała nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach Energetab w 2022 r.

Konkurs rozpoczął się 8 sierpnia, a jego pierwszy etap potrwa do 27 sierpnia 2023 r. W konkursie przyznane zostaną cztery nagrody główne, składające się z warsztatów praktycznych i wypoczynku. Wszystkie niezbędne informacje i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie konkursowej.

Źródło: ZIAD/PSI Polska

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę