Konferencja 3DExperience World 2023 – droga do rozwiązań chmurowych

3DExperience World 2023 – droga do rozwiązań chmurowych Dassault Systèmes

Pod hasłem "Wyobraź sobie wszystko, co możemy osiągnąć razem", 12 lutego rozpoczęła się konferencja 3DExperience World 2022, organizowana przez firmę Dassault Systèmes. Przez cztery dni projektanci, inżynierowie, przedsiębiorcy i zainteresowani goście mogli wziąć udział w licznych keynotes, dyskusjach panelowych i warsztatach. Dodatkowo, w konferencji wzięło udział ponad 10 000 wirtualnych uczestników.

Pierwszy dzień konferencji otworzył Gian Paolo Bassi, 3DExperience Works SVP & Customer Role Experience w Dassault Systèmes, który ogłosił najważniejszą wiadomość wydarzenia: Począwszy od 1 lipca 2023 r, każda nowo sprzedana licencja Solidworks będzie zawierała usługi chmurowe na platformie 3DExperience. Bassi wyjaśnił tę decyzję mówiąc, że inżynierowie i projektanci stają dziś przed wyzwaniami, które wykraczają poza samo projektowanie w Solidworks. Na tej podstawie rozwiązania PDM w chmurze 3DExperience umożliwią im bezpieczną, elastyczną i kompleksową współpracę. Platforma 3DExperience zapewnia użytkownikom również wiele innych możliwości, takich jak obliczanie śladu węglowego i zabezpieczanie łańcuchów dostaw przed wahaniami cen surowców.

Wiele tematów na 3DExperience World

Bernard Charlès, wiceprezes zarządu i dyrektor generalny firmy Dassault Systèmes, podkreślił znaczenie innowacji i odniósł się do nowatorskich rozwiązań i trendów. Pokazał, w jaki sposób rozwiązania dostępne na platformie 3DExperience wykorzystują sztuczną inteligencję (AI) do bardziej efektywnego budowania modeli CAD. 

Manish Kumar, CEO Solidworks, w swojej prezentacji skupił się na współpracy i procesie rozwoju w przestrzeni wirtualnej. O tym, jak – w oparciu o oprogramowanie Solidworks – powstają prawdziwe innowacje, świadczyły wybrane pokazy, w tym start-upu Weart, który opracował "rękawicę" VR, dzięki której wirtualne obiekty stają się odczuwalne, oraz Ocean-Based Climate Solutions, którego rozwiązanie przyczynia się do redukcji CO2 i zachowania zasobów ryb. Skupiono się również na sukcesach klientów 3DExperience Solidworks. Firmy Boston Scientific, House of Design i Sealed Air podczas swoich prezentacji pokazały, w jaki sposób, dzięki rozwiązaniom Dassault Systèmes, odpowiadają na wyzwania związane z projektowaniem, symulacją i produkcją.

Portfolio 3DExperience

Siedem milionów użytkowników Solidworks na świecie może oczekiwać następujących aktualizacji oprogramowania:

  • Nowa rola "Lattice Designer" w portfolio 3DExperience Works ułatwia projektowanie na potrzeby produkcji przyrostowej
  • Modele 3D mogą być udostępniane odbiorcom bezpośrednio z platformy 3DExperience poprzez link - nawet jeśli nie posiadają oni licencji 3DExperience
  • 3DExperience Works Manufacturing zawiera teraz również szereg ról Additive Manufacturing z portfolio DELMIA; role Robotics i Virtual Factory Simulation są teraz również dostępne w chmurze
  • Ponadto, podczas 3DExperience World zaprezentowano zapowiedzi nowości w Solidworks 2024.

Potwierdzono także szczegóły dotyczące kolejnego wydarzenia: 3DExperience World 2024 odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Dallas w Teksasie (USA).

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę